Vidinio antraštė
PROJEKTAS VDC336 "RIMŠĖS KRAŠTO ATEITIS - VAIKŲ IR JAUNIMO RANKOSE"... Open article
Open article
 

PROJEKTAS "RIMŠĖS KRAŠTO ATEITIS - VAIKŲ IR JAUNIMO RANKOSE"Asociacija Ilgių bendruomenė įgyvendina projektą VDC336 "Rimšės krašto ateitis - vaikų ir jaunimo rankose", pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vaikų dienos centrų veiklos programą. 2019 metais projekto vertė 17 778 Eur, iš jų 16 000 Eur valstybės biudžeto lėšos.
Projekto tikslas - organizuoti Rimšės krašto vaikų dienos centro veiklą. Projekto vykdymo metu teikiamos socialinės ir gyvenimo įgūdžių ugdymo, sociokultūrinės paslaugos Rimšės kašte gyvenantiems vaikams ir šeimoms; teikiamos informavimo, konsultavimo ir tarpininkavimo paslaugos; organizuojamas nuolatinių vaikų dienos centro lankytojų maitinimas. Taip pat organizuojamas Rimšės krašto vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumas ir renginiai šeimoms. 

Vaikų dienos centras duris atvėrė 2016 m. balandžio 1 d. Jį nuolat lanko apie 50 vaikų ir jaunuolių. Nuolat organizuojami teminiai užsiėmimai (verslumo akademija, grožio studija, sporto klubas, stalo žaidimų varžybos, sveikatingumo užsiėmimai, siuvimo, siuvinėjimo, vėlimo pamokos ir pan.) centro patalpose ir lauke, įvairūs renginiai. Organizuojami įvairūs konkursai, kurių metu gaminamos vaišės, gaminami įvairūs rankų darbo dirbiniai.  Kartu vaikai ugdomi socialinių įgūdžių ir atranda dalykus, kurie jiems patinka. Džiugu, kad vyresnės kartos Rimšės krašto gyventojai mielai prisijungia prie veiklų ir turima patirtimi pasidalina su vaikais ir jaunimu. 
2019 m. vasarą organizuojuotos edukacinės dienos stovyklos Vaikų dienos centrą lankantiems vaikams.
Vaikų ir jaunimo užimtumu nuoširdžiai rūpinasi mūsų centro darbuotojai ir savanoriai. Centre nuolat lankosi garbūs svečiai ir mūsų nauji draugai, su kuriais mielai dalinamės įgyta patirtimi.

Mūsų veiklos šūkis "Stipri šeima - stipri bendruomenė". Dalinkimės viskuo kas yra gera su vaikais - jie mūsų krašto ateitis.

Rimšės krašto vaikų dienos centras su atvira jaunimo erdve.     Ilgių bendruomenė. Rimšės mstl., Ignalinos r.
 
     

   

    

 

  

  

  

  

  

       

 

  

  

  

  

  

  

  

  

          

Asociacija Ilgių bendruomenė
 
ILGIŲ EŽERO PAKRANTĖ LAUKIA LANKYTOJŲ... Open article
Open article          

ĮGYVENDINTI PROJEKTAI  ILGIŲ EŽERO PAKRANTĖS SUTVARKYMUI
2019 m. Ilgių bendruomenė gavo paramą projektui NPKB-19-V-320 "Laisvalaikis prie Ilgių" pagal 2019 m. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos priemonę "Parama kaimo bendruomenėms" veiklos sritį "Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams". Projekto vertė 5000 Eur. Projekto įgyvendinimas 2019 m. liepa - spalis.
 
Projektas „Laisvalaikis prie Ilgių“ skirtas Rimšės krašto gyventojams, siekiant sutvarkyti miestelio viešąją erdvę ir pritaikyti turiningam ir saugiam poilsiui prie vandens. Bendruomenė organizavo Ilgių ežero pakrantės valymo darbus, pritaikant ją saugiam maudimuisi. Taip pat pagaminti individualaus dizaino lauko baldai jaukiam poilsiui ežero pakrantėje.
 
Kompleksiniai Ilgių ežero pakrantės sutvarkymo darbai vykdomi įgyvendinant 3 projektus:  projektą "Laivalaikis prie Ilgių", finansuojamą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, projektą "Atostogos prie Ilgių", finansuojamą ignalinos rajono savivaldybės pagal Kultūrinių , socialinių, švietimo, sporto veiklų, turizmo plėtojimo priemonę bei projektą  "Mes tvarkomės", finansuojamą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal priemonę, skirtą nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 m. veiksmų plano įgyvendinimui.

 
PROJEKTAS  "EŽERŲ KRAŠTO PAVELDAS: GAMINK SU ILGIŲ BENDRUOMENE"... Open article
Open article

PROJEKTAS  "EŽERŲ KRAŠTO PAVELDAS: GAMINK SU ILGIŲ BENDRUOMENE"

 
      Projektas „Ežerų krašto paveldas: gamink su Ilgių bendruomene“, skirtas skatinti Rimšės krašto jaunimo ir kaime gyvenančių šeimų užimtumą bei bendravimą plėtojant Rytų Aukštaitijos gastronominį turizmą.
       Ilgių bendruomenės iniciatyva pradėti organizuoti Šeimų vakarienių klubai – kviestinės vakarienės  @ILGIU_COOKs. Rimšės krašte gyvenančios bendruomenės veikloje dalyvaujančios šeimos savo iniciatyva renkasi bendruomenės centre ir pasikeisdamos gamina savo patiekalus. Kitos šeimos dalyvauja gaminimo procese, dalinasi patirtimi, bendrauja. Pagaminti patiekalai degustuojami. Šeimų gaminamų patiekalų receptai buvo užrašomi. Sukurtas klubo logotipas, klubo veikla viešinama socialiniuose tinkluose.
       Projekto „Ežerų krašto paveldas: gamink su Ilgių bendruomene“  metu organizuotas užimtumas šeimoms, skatinant bendravimą, saugios kaimynystės idėjos plėtojimą, didinant ir plėtojant kaimuose gyvenančių žmonių kompetenciją. Surinktas ir apibendrintas šeimų gastronomijos paveldas, informacija susisteminta, sumaketuota ir apipavidalinta bei išleistas Ignalinos rajoną ir Rytų Aukštaitiją viešinantis leidinys (fotoalbumas) „Ežerų krašto paveldas su Ilgių bendruomene“.
       R
imšės krašte gyvenantys žmonės pasirišo prijuostes ir kartu gamino nuostabias vakarienes, dalinosi patiekalų receptais ir kvietė ragauti gardžias sriubas, rūkytas žuvis, mėsos ir žuvies patiekalus, gardžiuosius desertus. Keliaujant fotoalbumo puslapiais, Ilgių bendruomenė kviečia pasižvalgyti po Rimšės kraštą, pasigrožėti jo gamta ir keturiais metų laikais, susipažinti su krašto gyventojais, bendruomenes veikla, kulinariniu paveldu.
        Projektas "Ežerų krašto paveldas: gamink su Ilgių bendruomene" finansuotas Ignalinos rajono savivaldybės pagal Kultūrinių, socialinių, švietimo, sporto veiklų, turizmo plėtojimo priemonę. Projekto vertė 1000 Eur.

            
     
            

PROJEKTAS "ATVERK DURIS - MĄSTYK SVEIKAI"... Open article
Open article
 

PROJEKTAS "ATVERK DURIS - MĄSTYK SVEIKAI"

        2018 m. Ilgių bendruomenė organizavo užimtumo, socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo veiklas vaikams. Įgyvendinant projektą „Atverk duris – mąstyk sveikai“ organizuotos sveikatingumo ir kūrybiškumo stovyklos „Atostogos kaime - spalvotų savaičių stovyklos“.
        Į stovyklų ciklą įtrauktos teminės dienos stovyklos: „Pramogų stovykla“, „Nuotykių stovykla“, „Filmų ir teatro stovykla“, „Gamtos ir pasaulio pažinimo stovykla“, „Sporto stovykla“, „Atradimų ir mokslo stovykla“, „Kūrybingų elfų dirbtuvės“, „Pagalbos stovykla“.
         Stovyklų ciklas organizuotas skatinant aktyvumą ir sveiką mitybą, prevenciškai kalbant apie žalingų įpročių žalą, vystant sveiko gyvenimo būdo ir eko-visuomenės idėją bei ugdant socialinius įgūdžius.  
         Organizuotas turiningas vaikų ir jaunimo laisvalaikis, organizuojant alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemones, stiprinant vaikų ir paauglių psichikos sveikatą, skatinant jų užimtumą, motyvaciją, saviraišką ir kūrybingumą.
        Projektas "Atverk duris - mąstyk sveikai" finansuotas Ignalinos rajono savivaldybės pagal Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonę. Projekto vertė 650 Eur.

 
                    
PROJEKTAS "ENERGIJOS ŠVIESA"... Open article
Open article
 

PROJEKTAS "ENERGIJOS ŠVIESA"

Ilgių bendruomenė aktyviai vykdo projektinę veiklą aktyvinant Rimšės seniūnijos gyventojus, įtraukiant juos į renginius ir akcijas, skatindama dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir užimtumo veiklose.
      2018 m. bendruomenė tęsė šventinių renginių organizavimo tradicijas. ĮgyvendinusI projektą "Šviesos energija" atnaujintas šventinis Rimšės miestelio viešųjų erdvių apšvietimas bei įsigyta nauja elektros instaliacija, papuoštos Rimšės miestelio viešosios erdvės.
       Projekto įgyvendinimo metu 2018 m. gruodžio 15 d. Ilgių bendruomenė organizavo Rimšės krašto eglutės įžiebimo renginį bei Advento vakarą vietos bendruomenei.   
       Ilgių bendruomenė kartu su Rimšės krašto vaikų dienos centru organizavo Kalėdinio laikotarpio renginius „Švęskite Kalėdas kartu“: rankų darbo gaminių gaminimo akciją, Eglutės įžiebimo šventę, Advento vakarų ciklą, Kalėdinę parodą „Meduolinis pasakų miestelis“, šventinę akciją sodyboms „Šviesiausia sodyba' 2018“.
       Projektas "Šviesos energija" finansuotas įgyvendinant  Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3. priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse" (Socialinės apsaugos ir darbo ministerija). Projekto vertė - 525 Eur.


            
   
                              

PROJEKTAS "ATVERK DURIS"... Open article
Open article

Projekto tikslas – užmegzti ilgalaikius bendradarbiavimo ryšius tarp Ilgių bendruomenės ir Bergeno vaikų ir jaunimo organizacijos, siekiant plėtoti vaikų ir jaunimo užimtumo veiklą, įtraukiant jų šeimas.

2017-08-17 - 2017-08-22 dienomis Ilgių bendruomenės delegacija Norvegijoje (Bergene) susipažino su Bergeno vaikų ir jaunimo organizacijos veikla, vykdomais renginiais ir projektais, susipažino su kitų panašių organizacijų, veikiančių Bergene veikla, organizuotas patirties mainų renginys Bergene ir jame pristatyta Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve įkūrimo istorija ir dabartinė veikla, o Bergeno vaikų ir jaunimo organizacija pasidalino savo veiklos patirtimi ir papasakojo apie Norvegijos panašių centrų veiklą.
 

2017-08-31 - 2017-09-03 dienomis Bergeno vaikų ir jaunimo organizacijos (Norvegijos Karalystė) delegacija lankėsi Lietuvoje, Rimšės mstl., Ignalinos raj. Organizuotas susipažinimo vizitas Lietuvoje: svečiai supažindinti su Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve veikla, vykdomais renginiais ir projektais, susipažinti su kitų panašių organizacijų, veikiančių Ignalinos AE ir Utenos regione veikla, organizuotas patirties mainų renginys Rimšėje (Ignalinos raj.). Svečiai supažindinti su Rytų Aukštaitija (Ignalinos AE ir Utenos regionu), išskirtiniais objektais.

Projekto vykdymo metu užmegzti ilgalaikiai bendradarbiavimo ryšiai tarp bendruomeninių organizacijų, aptartos bendros projektų idėjos ir ateities bendradarbiavimas.

   

   

    

 

 

 

 

 

 

 

 


   

 

 

 

 


 

Dėkojame VSAT prie LR VRM Ignalinos rinktinei už bendradarbiavimą ir pagalbą, organizuojant svečių vizitą Lietuvoje!

Projektas iš dalies finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis (bendrai finansuoja Lietuvos Respublika).

  
PROJEKTAS "VASARA KITAIP - SVEIKOS IR JUDRIOS ATOSTOGOS" ... Open article
Open article

PROJEKTAS "VASARA KITAIP - SVEIKOS IR JUDRIOS ATOSTOGOS" 

Asociacija Ilgių bendruomenė 2017 metais įgyvendino projektą „Vasara kitaip – sveikos ir judrios atostogos“. Projektas finansuotas iš dalies finansuojamas Ignalinos rajono savivaldybės lėšomis (bendrai finansavo Asociacija Ilgių bendruomenė). Projekto vertė 600 Eur.
Projektas „Vasara kitaip – sveikos ir judrios atostogos“ (toliau projektas) skirtas organizuoti Rimšės krašto vaikų ir jaunimo turiningą laisvalaikį. Vykdant projektą organizuoti sporto ir aktyvaus poilsio renginiai.
Įgyvendinant projektą pasiektas numatytas tikslas ir uždaviniai: organizuotos sporto ir aktyvaus poilsio veiklos ir šventės, organizuotos teminės išvykos bei vaikų vasaros stovykla „Pažink save ir aplinką per fotoobjektyvą“.
Vasaros atostogų metu moksleiviai dažnai būna neužimti, laiką leidžia gatvėse, dažniausiai laiką leidžia socialinėse interneto erdvėse. Priklausomybė nuo kompiuterinių žaidimų ir socialinių tinklų tampa vis didesnė, vaikai ir jaunimas sunkiai bendrauja realioje aplinkoje, tampa visiškai nejudrus, dėl nuolatinio sėdėjimo prie kompiuterių dažnai pažeidžiama laikysena, sutrinka medžiagų apytaka, vaikai tunka ir nelabai nori judėti. Kita problema – daugelis paauglių turi psichologinių problemų, jie nepritampa mokykloje, iš jų tyčiojamasi, nebendraujama – pastebima tendencija, kad tokie vaikai labiau bendrauja virtualiai, tačiau daugelis iš jų nežino kokie pavojai gali tykoti internete.
Rimšės krašto vaikų dienos centrą su atvira jaunimo erdve lanko kaimuose gyvenantys vaikai ir jaunimas (taip pat ir iš probleminių šeimų). Pastebima tendencija, kad šie vaikai sunkiai bendrauja, turi mažai draugų, neturi elementarių socialinių įgūdžių, dėl ko yra “atstumiami” bendraamžių. Dalies vaikų šeimos susiduria su alkoholio vartojimo problema.
Projekto metu organizuotos alkoholio, tabako ir kitų psichoaktyvių medžiagų prevencijos priemones mokyklinio amžiaus vaikams. Organizuota išvyka į Reabilitacijos centrą Meikštų dvare ir ten organizuota paskaita apie žalingus įpročius. Parvestos paskaitos vaikams apie saugų internetą. Paauglystėje draugai tampa kur kas svarbesni ir vis daugiau laiko praleidžiama su jais. Bendraamžiai linkę sekti pripažinimą turinčių jaunimo lyderių pavyzdžiu. Paaugliai nenori išsiskirti iš draugų, nori priklausyti kokiai nors bendraamžių grupei. Draugų būreliuose dažnai padidėja grėsmė piktnaudžiavimo įvairiomis medžiagomis, siekiant neatsilikti nuo bendraamžių. Rugpjūčio 16 d. su būreliu vaikų dienos centro lankytojais vykome į didžiausią priklausomybių ir reabilitacijos centrą „Meikštų dvaras“. Socialinės darbuotojos pasakojo apie veiksnius įtakojančius tapti priklausomais nuo alkoholio bei psichotropinių medžiagų, apie kylančius sunkumus, jaučiamą „alkį“ priklausomybėms bei būdais kaip to išvengti. Vaikus supažindino su reabilitacijos centre taikomomis 12 žingsnių ir 12 tradicijų, bei darbo ir sporto terapijos programa. Reabilitacijos centro socialinės darbuotojos linkėjo turėti tikslų ir svajonių bei jų siekti.
Siekdami stiprinti  vaikų ir paauglių psichikos sveikatą, skatindami jų motyvaciją, saviraišką ir kūrybingumą, o taip pat mokydami darbo komandoje, organizavome vasaros stovyklą “Pažink save ir aplinką per fotoobjektyvą” – fotografavimo mokymai, gamtos ir aplinkos pažinimas, bendravimo-pristatymo edukacijos, bendros veiklos ir žaidimai, sveikos gyvensenos mokymai, kulinarijos ir sveikos mitybos pamokos.  
 
     
PROJEKTAS "LAISVALAIKIS KITAIP - SENJORŲ PATIRTIS JAUNIMUI"... Open article
Open article

PROJEKTAS "LAISVALAIKIS KITAIP - SENJORŲ PATIRTIS JAUNIMUI"

 
Asociacija Ilgių bendruomenė 2017 metais įgyvendino projektą „Laisvalaikis kitaip – senjorų patirtis jaunimui“. Projektas finansuotas iš dalies finansuojamas Ignalinos rajono savivaldybės lėšomis (bendrai finansavo Asociacija Ilgių bendruomenė). Projekto vertė 600 Eur.
Projektas „Laisvalaikis kitaip – senjorų patirtis jaunimui“ (toliau projektas) skirtas skatinti Rimšės krašto jaunimo ir kaime gyvenančių vyresnių žmonių užimtumą, didinti ir plėtoti jaunų žmonių kompetenciją, prisidedančią prie jų sėkmingos integracijos į visuomenę bei rengti jaunimą aktyviam ir prasmingam dalyvavimui visuomenės pilietiniame, ekonominiame, socialiniame, kultūriniame gyvenime perduodant vyresnių žmonių patirtį ir kompetencijas. Įgyvendinant projektą pasiektas numatytas tikslas ir uždaviniai: skatinti jaunų žmonių saviraišką, kūrybiškumą ir ugdyti jų verslumą; sudaryti sąlygas kaimų gyventojams kokybiškai praleisti laisvalaikį; ugdyti kaime gyvenančių jaunų žmonių socialinius įgūdžius; skatinti savanorystę, padedant vietos bendruomenei vykdyti socialines veiklas.
2017 m. bendruomenė organizavo užimtumo, socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo veiklas vaikams, jaunimui, jaunoms šeimoms ir vyresnio amžiaus kaimo gyventojams, skatinant jų ekonominį užimtumą, ugdyti verslumą ir pan.  Projekto įgyvendinimo metu buvo organizuotos socialinės veiklos, skirtos socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms, o taip pat  veiklos padėsiančios rengti jaunimą aktyviam ir prasmingam dalyvavimui visuomenės pilietiniame, ekonominiame, socialiniame, kultūriniame gyvenime.

Amatų klubas „Kūrybos oazė“ projekto įgyvendinimo metu pratęsė anksčiau pradėtas veiklas su jaunimu: rankų darbo gaminių gamyba, teminių vakarų organizavimas ir pan. Projektas paskatino bendruomenės turimoje infrastruktūroje kurtis menų inkubatoriui: įsigytos priemonės būtinos veiklų organizavimui. Projekto įgyvendinimo metu įsigytos siuvimo edukacijai ir veiklai būtinos priemonės: siuvimo mašina, manekenai, siuvimo reikmenys, taip pat kulinarijos edukacijai būtinos priemonės bei dekoravimo edukacijoms būtinos priemonės. Esant menkoms kaimo gyventojų pajamoms tampa problema naujų, madingų/stilingų daiktų įsigijimas. Projekto įgyvendinimo metu buvo vystyta idėja „senų daiktų transformavimas į naują“. Į bendruomenės patalpas dažnai atnešami nebenešiojami rūbai, daiktai, skirti išdalinti sunkiau gyvenantiems žmonėms. Tačiau jų yra labai daug, dalis jų lieka nepaimti. Todėl projekto įgyvendinimo metu vystyta idėja kaip senus daiktus atnaujinti, prikelti naujam gyvenimui, sukurti vienetinius dekoro elementus ir pan., tuo pačiu jaunimą mokant amatų. Išanalizuota informacija ir įvairi patirtis interneto erdvėje, pagaminti bandomieji kūriniai. Išbandyta įvairi technika: senų daiktų dekupažavimas, senų daiktų persiuvimas ar atnaujinimas, derinant vėlimo ir nerimo techniką. Projekto metu dalyviai ne tik išmoko dekoruoti įvairia technika, išmoko siūti, velti, derinti medžiagas, parinkti spalvas, bet ir turiningai praleido laisvalaikį, įgytas žinias galės taikyti kasdieniniame gyvenime. Įgyvendinus projektą, planuojama tęsti pradėtas veiklas ir šia kryptimi vystyti socialinio verslo idėją. Projekto įgyvendinimo metu projekto dalyviai mokėsi stalo dekoravimo ir kulinarijos paslapčių. Taip pat mokėsi vaisių ir daržovių dekoratyvinio pjaustymo technikos. Organizuotos užimtumo veiklos „Mano rankų darbo dovana Kalėdoms“: gamintos Kalėdų dovanėlės artimiesiems ir socialiai remtiniems žmonėms. Organizuota „Kūrybingų Elfų dirbtuvių“ edukacija vaikams ir šeimoms. Įgyvendinant projektą buvo siekiama į bendras veiklas įtraukti kuo daugiau vaikų, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių, kurie jau turi pakankamai laisvo laiko, tačiau neturi kur kūrybingai praleisti laisvalaikį bei realizuoti save. 
      
PROJEKTAS "ŠVIESOS ENERGIJA"... Open article
Open article

 PROJEKTAS "ŠVIESOS ENERGIJA"Asociacija Ilgių bendruomenė 2017 metais įgyvendino projektą „Šviesos energija“.  Projektas iš dalies finansuotas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Ignalinos rajono savivaldybės lėšomis (bendrai finansavo Asociacija Ilgių bendruomenė). Projekto vertė 700 Eur.
Įgyvendinant projektą „Šviesos energija“– sutvarkytos ir atnaujintos Rimšės miestelio viešosios erdvės, jos pritaikytos lankymui ir renginių organizavimui.
Vykdant projekto veiklas įrengtas (sutvarkytas) apšvietimas Rimšės miestelio viešosiose erdvėse ir prie lankomų objektų, t.y. įrengtas ekonominis apšvietimas skirtas apšviesti Švč. Trejybės parapijos bažnyčią ir Rimšės krašto vaikų dienos centro pastatą. 
Projekto metu įsigytos elektros girliandos ir priemonės miestelio viešosioms erdvėms ir pastatams puošti ir šventiškai įrengtos erdvės renginiams).
Ilgių bendruomenė organizavo Kalėdinio laikotarpio renginius „Švęskite Kalėdas kartu“: organizuota Eglutės papuošalų gaminimo akciją, įrengta „Kūrybingų Elfų dirbtuvių“ erdvė ir organizuoti edukaciniai renginiai vaikams, organizuota Eglutės įžiebimo šventė, Adventinių vakarų ciklas, Kalėdinė mugė ir paroda, šventinė akcija „Šviesiausia sodyba“. Į projekto veiklas įtraukti vaikai ir jaunimas, o taip pat vietos gyventojai.
 
    
 
    
PROJEKTAS "RIMŠĖS KRAŠTO ATEITIS - MŪSŲ RANKOSE"... Open article
Open article
PROJEKTAS "RIMŠĖS KRAŠTO ATEITIS - MŪSŲ RANKOSE"

 


Asociacija Ilgių bendruomenė įgyvendino projektą "Rimšės krašto ateitis - mūsų rankose", finansuotą Ignalinos rajono savivaldybės. Projekto vertė - 300 Eur.
Projekto tikslas - kurti patrauklų Ignalinos rajono įvaizdį, plėtojant turizmo veiklas bei stiprinti bendruomenės sutelktumą per socialines veiklas. Projekto įgyvendinimo metu pradėtas kurti Energijos parkas prie Vaikų dienos centro. Bendruomenė iš projekto lėšų įsigijo sodinukus parkui. Pirmuoju parko sodinuku tapo konkurso "Spindulys'2016" metu bendruomenei padovanotas Jauntaviškiausios bendruomenės ąžuoliukas. 

Prie Energijos parko kūrimo taip pat prisidėjo ir gražiais sodinukais parėmė Rimantas Klimas, gyvenantis Kazitiškyje, Ignalinos rajone.
Nuoširdžiai dėkojame jam. 

      

        
      
        


      

 Ilgių bendruomenė


PROJEKTAS "VASAROS AKADEMIJA KAIME - MAN ĮDOMU IR LINKSMA"... Open article
Open article
PROJEKTAS "VASAROS AKADEMIJA KAIME - MAN ĮDOMU IR LINKSMA"

 
Asociacija Ilgių bendruomenė įgyvendino projektą "Vasaros akademija kaime - man įdomu ir linksma", finansuotą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal Jaunimo iniciatyvų programą. Projekto vertė - 2000 Eur. Rimšės kraštas (Ignalinos raj.) yra probleminiame Ignalinos atominės elektrinės regione, rytiniame šalies taške, seniūnijos teritorija ribojasi su išorine ES siena (Baltarusijos Respublika). 
Regione yra labai didelę bedarbystė, dėl uždaromos Ignalinos AE šis rodiklis nuolat auga. Rimšės kraštas yra tik keletą kilometrų nutolęs nuo Ignalinos AE, daug krašto gyventojų dirbo AE ir ją aptarnavusiose įmonėse. 2009 m. nutra
ukus Ignalinos AE eksploatavimą, regioną staigiai ir stipriai paveikė šio proceso neigiamos socialinės-ekonominės pasekmės. Šis procesas liečia ne tik suaugusius, bet ir krašto jaunimą. Rimšės seniūnijoje gyvena 1265 gyventojai (teritorijoje 73 gyvenvietės), seniūnijos plotas 98 km². Nuo 2007 m. Rimšės miestelyje buvo uždaryta mokykla (dėl vaikų skaičiaus mažėjimo), jau senai nebeveikia vaikų darželis, nėra nei vienos neformaliojo udymo įstaigos. Neigiami Ignalinos AE regiono socialiniai-ekonominiai faktoriai bei jaunimo neužimtumas laisvalaikiu suponuoja neigiamų socialinių pasekmių įtakos augančiai kartai augimą. Nedarbo, finansinių sunkumų, alkoholizmo veikiamos šeimos neatlieka auklėjamųjų funkcijų, neigiamas tėvų gyvenimo pavyzdys formuoja vaikuose iškreiptą gyvenimo sampratą, negatyvų požiūrį į socialinę aplinką, visuomenę, save.

Todėl seniūnijos gyventojai, susibūrę į bendruomenę ir įkūrę asociaciją, susirūpinę jaunosios kartos ateitimi, inicijuoja projektus jaunimo užimtumui didinti, bendruomeniškumui skatinti, organizuoti bendruomenės narių, taip pat kaimo jaunimo, švietėjišką bei sportinę veiklas, socialinį, kultūrinį užimtumą ir laisvalaikį, vykdyti prevencinę nusikalstamumo veiklą; padėti spręsti vaikų ir jaunimo socializacijos klausimus: bendravimo, integravimosi į visuomenę, savęs pažinimo, formuoti gyventojų bendruomeninio gyvenimo tradicijas ir papročius. Projekto įgyvendinimo metu organizuotas renginių ciklas "Verslumo akademija - kaip mano hobis gali tapti verslu", aktyvaus gyvenimo būdo skaitinimo renginiai "Olimpinė vasara" , kūrybos skaitinimo užsiėmimai "Mano rankų darbo dovana Kalėdoms". Į renginius ir užsiemimus pritraukta virš 50 jaunuolių, suaktyvintas darba su kaimo jaunimu, jaunimas įtrauktas į įvairias veiklas: susipažino su galimom inžnierinėms profesijomis, sužinojo kaip kuriamas verslas ir kokių žinių tam reikia, pabandė kurti įvairius gaminius, kurti rinkodaros produktus ir pan.
 


 

 PROJEKTAS NR. EEE-LT-05-SADM-01-K-01-056 "RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS CENTRO SU ATVIRA JAUNIMO... Open article
Open article
MIESTO KOKYBĖ KAIMO TYLOJE - ILGIŲ BENDRUOMENĖS SIEKIAMYBĖ
ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS EEE-LT-05-SADM-01-K-01-SADM "RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS CENTRO ĮKŪRIMAS KARTU SU ATVIRA JAUNIMO ERDVE

 

 

 


 

2015 m. vasarį rašėme apie prasidedantį Ilgių bendruomenės projektą „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“, finansuojamąiš 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT 05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“įgyvendinimo lėšų, šio projekto tikslus ir lūkesčius. Per gerus pusantrų metų bendruomenė ir jos lyderiai projekte numatytas veiklas įgyvendino su kaupu. Apie pasiektus rezultatus bei projekto įtakotas permainas mums papasakojo bendruomenės lyderės Viktorija Abaravičienė ir Jūratė Tamonienė.

Trumpai papasakokite, kas buvo nuveikta per tuos pusantrų metų. Ar pavyko įgyvendinti visa tai, kas buvo suplanuota?

Padarėme viską, ką buvome suplanavę prieš 3 metus. Visos idėjos įgyvendintos, padaryta dar ir daugiau nei planuota.

Rekonstravome senąjį pastatą, kurio likimas po 10 metų stovėjimo vienatvėje buvo matyt jau nulemtas – būti nugriautam gamtos sąlygų ar naujų šeimininkų.

Rimšės miestelio centrinėje dalyje dabar puikuojasi naujas pastatas, skirtas vaikų, jaunimo ir šeimų užimtumui. Pastatas puikiai suprojektuotas, vidaus išplanavimas detaliai apgalvotas: įrengtos laisvalaikio ir sporto erdvės, konferencijų salė, valgomojo / maisto ruošimo erdvė, sanitarinės patalpos, dengta terasa / scena, lauke įrengta sporto ir aktyvaus poilsio erdvė, nupirkta moderni laisvalaikio ir sporto įranga.

Pastatas vienas ekonomiškiausių pastatų regione, jam suteiktas A+ klasės energinis sertifikatas.

Rimšės krašto vaikų dienos centras kartu su atvira jaunimo erdve duris atvėrė š. m. balandį. Tačiau dar iki atidarymo prasidėjo aktyvios veiklos. Vietos jaunimas ir bendruomenė organizavo puikių renginių šeimoms vienyti: šventėme Valentino dieną, minėjome Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, ruošiamės Verbų sekmadieniui, Velykoms, šventėme Atvelykį, o mamos buvo nustebintos vaikų ir jaunimo organizuotu Retro vakaru, skirtu Motinos dienai.

Teminiai renginiai ir vakarai jau tampa tradiciniais tarp jaunimo  – organizuotas „Siaubo vakarėlis – Pentadienis, 13“, didelis ir gražus renginys skirtas Vaikų gynimo ir Tėvo dienai, kurio metu vaikai dūzgė kūrybinėse dirbtuvėse po atviru dangumi, vyrai ir vaikinai rungėsi Rimšės krašto krepšinio turnyre.

Vaikų dienos centro organizuotas renginys „Mažosios Joninės“ labai patiko centro mažiesiems lankytojams, o Mindaugo karūnavimo dienai vaikai buvo pasigaminę tautinės atributikos,  kuria pasipuošusios šeimos, linksmai nusiteikusios, giedojo Lietuvos himną.

Kaip manote, ar verta buvo dėti tiek pastangų ir lėšų, kad atsirastų vaikų dienos užimtumo centras?  Juk daugelyje miestelių vaikų ir jaunuolių su žiburiu reikia ieškoti.

Rašydami projektą, mes matėme poreikį, tačiau buvo ir jaudulio – o jeigu iš tikrųjų reikės ieškoti vaikų ir jaunimo su žiburiu. Bet mes neapsirikome, nes namų aplinkos jaukumą skleidžianti kuriama erdvė, traukia visus, lankytojų vis daugėja. Mūsų lūkesčiai išsipildė net labiau, nei tikėjomės.

   

Rimšės krašto vaikų dienos centras su atvira jaunimo erdve tapo stipriu traukos centru krašto vaikams, jaunimui, šeimoms. Jis švelniai vadinamas „centriuku“. Daugiau nei 80 vaikų ir jaunuolių apsilankė centriuke nuo jo atidarymo dienos. Vieni lankytojai yra nuolatiniai ir čia laiką leidžia kasdien, kiti ateina rečiau, tačiau visada išeidami pasako: „Kai tik galėsiu, vėl čia ateisiu, ar galėsiu?“

Jaučiame labai gerą aurą šioje vietoje. Gal todėl, kad rekonstruoto pastato vietoje kažkada buvo klebonija, vėliau mokykla.  Tą paminėjo ir Švč. Trejybės parapijos klebonas Algis Vaickūnas, šventindamas pastatą atidarymo renginio metu.

Sunku papasakoti ir aprašyti – čia tiesiog reikia ateiti ir pabūti. Manome, kad tokių centriukų turėtų būti kiekvienoje seniūnijoje, o energijos jiems gali įpūsti ten gyvenantys žmonės, šeimos. Geriausia, kai  idėjos ateina „iš apačios“, nes patys gyventojai geriausiai mato, ko jų bendruomenei, vietovei labiausiai reikia. Patys turėtų imtis naujų veiklų ir iniciatyvų.

Ar palankiai į Jūsų siūlomas paslaugas žiūri bendruomenės nariai? Ar lengva juos įtraukti į veiklas, renginius, vykstančius centre bei atviroje erdvėje, pilnoje modernių sporto įrenginių bei žaidimų priemonių?

Bendruomenė aktyviai prisidėjo prie projekto įgyvendinimo ir veiklų organizavimo. Naujo centro įkūrimas paskatino naujų narių atėjimą, kurie savo gebėjimais prisideda prie centro teikiamų paslaugų – mokome vaikus kulinarijos, amatų paslapčių, kartu planuojame renginius, rašome scenarijus, kuriame ir darome renginių apipavidalinimą.

                   

Kaip ir sakėme, centras ir erdvės tuščios nebūna, o ir ypatingai didelių pastangų kviesti į renginius jau nebereikia – užtenka tik informacijos – kas, kur ir kada.

    
 

Gal galite išvardinti, kokius renginius planuojate vykdyti artimiausiu metu? Ar turite etatinius darbuotojus, o gal daugelis darbų nuveikiama savanoriškais pagrindais?

Rugpjūtį bus organizuojami renginiai jaunimui – „Vasaros akademija kaime“, skirti jaunimo užimtumui ir verslumui ugdyti, pažintiniai žygiai po apylinkes. Rudenį planuojamas edukacinis renginys „Mano šeimos vaišės“, didžiausio moliūgo rinkimai, Šeimų parko sodinimo akcija, vakarėlis „Helloween“, rankų darbo dovanų gamyba Kalėdoms, sportinės varžybos ir kita.
Projekto metu dirbo 3 darbuotojai, prie centro veiklų prisideda ir savanoriai, o jų turime net 7. Visas būrys bendruomenės narių taip pat skiria daug savo laiko bendrų veiklų organizavimui bei dalyvavimui jose.

Rimšės krašto vaikų dienos centras su atvira jaunimo erdve dirba visą savaitę be poilsio dienų. Pasibaigus šiam projektui, stengsimės užtikrinti, kad centras ir toliau veiktų kasdien.

Iš dalies centro veiklą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją pagal Vaikų dienos centrų veiklos finansavimo programą (projektas VDC1-336) ir Jaunimo iniciatyvų programą (projektas JIP 56). Mąstome apie tai, kad kursime mokamų (ar iš dalies mokamų) paslaugų paketus, pavyzdžiui tokių kaip teminių vaikų gimtadienių organizavimas ar vaikų laikinoji (kelių valandų) priežiūra šeimoms, auginančioms vaikus iki 3 metų. Tai įgyvendinti taip pat  reikės pagalbininkų bei papildomų lėšų.
Norėtume prisidėti prie socialinės aplinkos gerinimo ir tapti dalimi (partneriu) rajono Bendruomenių namų, kurie bus kuriami netrukus.

Ar sulaukiate dėmesio iš kitų bendruomenių, organizacijų? Gal jau buvo norinčių sužinoti daugiau apie jūsų vykdomą projektą, bendruomenės veiklą bei pasisemti patirties?

Mūsų veikla domisi bendruomenių atstovai, vaikų dienos centrų darbuotojai, tie, kurie nori sukurti atviras jaunimo erdves. Projekto darbuotojai ir bendruomenės savanoriai dalyvavo įvairiuose mokymuose, pasidalijo savo patirtimi su kitų rajonų panašiomis įstaigomis.

Turėjome svečių iš Latvijos, Viliany savivaldybės, kurie domėjosi centro veikla ir ekonomiškų pastatų statyba. Rimšės krašto vaikų dienos centre lankėsi svečių iš Vokietijos, JAV, Didžiosios Britanijos.


Šalia Jūsų centro yra Rimšės seniūnija. Ar netapote seniūnijai rimtais konkurentais, organizuojant šventes, kultūrinį, laisvalaikio gyvenimą seniūnijoje. Ar pavyksta bendradarbiauti? Kaip vieni kitiems padedate?

Mes tikrai nekonkuruojame su seniūnija, o bendradarbiaujame. Vaikų dienos centro veikla pagyvina ir papildo Rimšės seniūnijos gyvenimą. Renginių tapo daugiau, jie įvairesni, nes orientuoti į skirtingas tikslines grupes. Esame dėkingi Rimšės seniūnei Tatjanai Jarutienei už bendruomenės iniciatyvų palaikymą, nuolatinį dėmesį ir pagalbą bendruomenei.


 

Entuziazmo ir energijos jūsų komandai tikrai netrūksta, tiek daug nuveikėte per gana trumpą laiką, juk bendruomenė įkurta tik prieš 3-ejus metus. Kokie planai ateičiai, o gal tiesiog norėsite pailsėti ir mėgausitės tuo, ką jau sukūrėte?

Įgyvendinome 9 projektus, į Rimšės kraštą pritraukėme daugiau nei 300 000 Eurų investicijų, pagyvinome pasienio regiono gyvenimą. Apie ežeringą, kalvotą Rimšės kraštą dabar žino ne tik Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Vakarų Europoje, bet ir JAV. Besilankantys, atostogaujantys čia žmonės žavisi natūralia gamta, švariu oru, o sukurta infrastruktūra leidžia neatitrūkti nuo įprasto gyvenimo.

Artimiausi planai – aktyvinti Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve veiklą, sukurti priemones ar paslaugas šeimoms, dirbti su vaikais ir jaunimu, padėti jiems tapti stipriais visuomenės nariais. Domimės efektyvia energetika, sukūrėme edukacinę programą „Energo safaris: kelionė iš praeities į XXI a. energetikos tema“, esame pasirengę priimti lankytojus. Norime, kad centriuko pastatas taptų pasyvus, t. y. pats sau gamintųsi energijos tiek, kiek jam reikia. Tam esame parengę projektą, skirtą saulės elektrinės įrengimui. Šiuo metu ieškome lėšų šaltinio arba rėmėjo šiai įrangai įrengti.

Kartu su partneriu kuriame Ilgių BRASS – kaimo vaikų pučiamųjų instrumentų orkestriuką. Šios idėjos sumanytojas ir vykdytojas Aurimas Gudas, Meno asociacijos „Samanyčia“ vadovas.

Didžiausia svajonė – išmokyti mūsų šeimas atsipalaiduoti ir bendrauti, kuriant pridedamąją socialinę vertę, skiriant daugiau dėmesio vienas kitam. Sekame Danijos bendruomenių pavyzdžiu, kurias dar norėtume aplankyti ir pasisemti patirties.

Šis straipsnis parengtas iš projekto „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“, finansuojamo2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT 05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“įgyvendinimui skirtų lėšų.

Projekto tikslas – Didinti kaimiškųjų vietovių rizikos grupės vaikų ir jaunimo gerovę, įkūrus Vaikų dienos centrą su atvira jaunimo erdve Rimšės krašte (Ignalinos rajone) ir sukūrus kokybiškų socialinių paslaugų paketą.

Projekto uždaviniai:

* rekonstruoti ir įrengti infrastruktūrą Rimšės miestelyje, Vaikų dienos centrui ir atvirai jaunimo erdvei įkurti;

* sukurti paslaugų paketą, taikant naujus ir inovatyvius darbo su vaikais, jaunimu ir šeimomis metodus ir perimant gerąją darbo patirtį;

* projekto rezultatas skirtas socialinės rizikos šeimoms, juose augantiems vaikams ir jaunimui,  taip pat visiems krašto vaikams ir jaunimui, siekiant jų socialinio ugdymo ir grėsmių (socialinių problemų gausėjimo) prevencijos.

Projekto vertė – 287 737,49 Eur. Projektą iš dalies finansavo Europos ekonominės erdvės mechanizmai, valstybės biudžetas, Ignalinos rajono savivaldybė.

RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS CENTRO SU ATVIRA JAUNIMO ERVDE VEIKLŲ VIDEO:    arba


 PROJEKTAS NR. EEE-LT-05-SADM-01-K-01-056 "RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS CENTRO SU ATVIRA JAUNIMO ERDVE ĮKŪRIMAS"Pažanga įgyvendinant projektą „Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve įkūrimas"

 

The results of Project Creation of Rimšė Edge Children's Day Center Together With the Establishment of an Open Space For Young People

 


   


Tie, kurie nėra susipažinę su Ilgių bendruomenės vykdomo projekto  „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“ įgyvendinimo eiga, didžiai nustebs lapkričio pabaigoje

Rimšės miestelio centre pamatę modernų ryškiaspalvį pastatą bei gerokai pakitusią aplinką. Jau rugsėjo pradžioje šalia Daugiafunkcinio bendruomenės namų pastato buvo likę tik menki seno pastato likučiai. Šie ženklūs erdvės pokyčiai – tai ne siužetas iš pasakos „Lydekai paliepus“, tai besimaterializuojantys projekto vykdytojų užmanymai bei atliktų svarbių parengiamųjų darbų rezultatai.
 

O darbų atlikta iš ties nemažai. Apie projektą bei atliktus darbus informacija pasidalino bendruomenės pirmininkas Artūras Abaravičius.
 
Smalsuolius, kurie pamatę statybvietę Rimšės centre, susidomėjo tuo, kas vyksta, norime informuoti, kad tai Ilgių bendruomenės vykdomo projekto „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“, finansuojamo  iš  2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT 05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ įgyvendinimo lėšų, vykdomos veiklos.
 
Rekonstravus seniai neeksploatuojamą pastatą iki šių metų pabaigos bus įkurtas Vaikų dienos centras su atvira jaunimo erdve, kuriame Rimšės bei aplinkinių kaimų gyventojai, ypatingai vaikai ir jaunimas, turės galimybę prasmingai praleisti laisvalaikį: sportuoti, mokytis, bendrauti bei vykdyti kitas įvairiausias veiklas.
 
 
Planuojame, kad šiame centre ir projektui pasibaigus nuolat darbuosis socialiniai darbuotojai ir savanoriai, kurie inicijuos bei organizuos įvairiausius užsiėmimus bei palaikys tvarką. Pastate bus įrengta daug įvairių funkcionalių erdvių, aprūpintų modernia įranga: patalpos sporto, laisvalaikio, socialinių įgūdžių lavinimo užsiėmimams, virtuvė, administracinės patalpos socialiniams darbuotojams bei savanoriams.  Projekto metu taip pat bus sutvarkyta aplink pastatą esanti teritorija – įrengta pėsčiųjų infrastruktūra, koncertinė terasa, papildyta jau esanti sportinė lauko įranga.
 
Šiandien jau yra atlikti visi rekonstrukcijai pradėti reikalingi parengiamieji darbai bei pradėti pastato statybos darbai. Ilgiausiai truko viešųjų pirkimų konkurso Vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve projektavimo ir rangos darbams atlikti dokumentų parengimo bei paties konkurso įvykdymo etapas.
 
Sėkmingai įvykdžius pirkimus, rangos sutartis su konkurso laimėtoju – R. Maženio įmone „Tik Tas“ pasirašyta šių metų balandžio 1 d. Tai įmonė, kuri turi didelę patirtį atliekant energetiškai efektyvių karkasinių gyvenamųjų namų projektavimo bei statybos darbus. Didžioji dalis darbų, t.y. projektavimas bei pastato konstrukcijų gamyba buvo vykdoma pačioje įmonėje, o statybos aikštelėje darbai atliekami labai greitai. Rugsėjo mėnesį buvo rekonstruoti pastato pamatai, sumontuotas pastatas, uždengtas stogas. Spalio-lapkričio mėnesiais bus atlikta pastato išorės ir vidaus apdaila, įrengtos patalpos bei atlikti aplinkos tvarkymo darbai. Rekonstruojamas pastatas bus ne žemesnės nei A energinio efektyvumo klasės.
 
 
Pagrindinis mūsų tikslas - sukurti modernią erdvę vaikams ir jaunimui, taupyti energiją ir skatinti žaliosios energetikos plėtrą mūsų regione. Įgyvendinant projektą jau galutinai formuojasi mūsų kuriamo Vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve veiklos koncepcija ir strategija: be tiesioginės savo paskirties siekiame, kad kuriamas centras taptų energijos taupymo ir žaliosios energetikos pilotine investicija regione. Lygiagrečiai šiam projektui, kuriame inovatyvią edukacinę programą besidomintiems energetikos ir energijos taupymo tema, į programos maršrutą įtrauksime įdomius regiono objektus. Tikimės, kad edukacinės programos gidais taps jaunimo atstovai-savanoriai.
 
Bendruomenės tikslas - socialinių inovacijų diegimu naujai kuriamame centre sudominti regiono vaikus ir jaunimą, perduoti jiems įvairią patirtį. Vietos vaikai ir jaunimas bus kviečiami įsitraukti į įvairiapusiškas veiklas, dalyvauti ir patiems rengti naujus inovatyvius projektus, keičiantis patirtimi su užsienio jaunimu, mokytis savarankiškumo ir verslumo, išnaudojant asmeninį ir regiono potencialą.
 
 
Mes siekiame stiprinti mūsų jaunimo žinias praktinėmis veiklomis ir skatinti juos savo regione dirbti ir  kurti darbo vietas ateityje. Norėdami ugdyti vietos jaunimą per inovacijas, be standartinio socialinio paslaugų paketo, siekiame, kad centras taptų traukos ir įdomaus užimtumo vietaThose people who are not familiar with the progress of the community project Creation of Rimšė Edge Children's Day Center, Together With the Establishment of an Open Space For Young People 
    On the end of November will be surprised in Rimšė town center to see a brightly colored modern building and the significantly changed environment. Already in early September near the multifunctional community home building remained only meager remnants of the old building.
 
    Recently, the project team has carried out really a lot of work. Community leader Mr. Artūras Abaravičius told about the project and the work done in the community.
 
    We inform the curious people who saw the construction site in Rimšė town center and became interested in what it’s going on, that it is the result of Ilgiai village community’s work at the project Rimšė Edge Children's Day Center Together With the Establishment of an Open Space For Young People, funded under the 2009-2014 period EEA financial mechanism programme sub-programme LT 05 Children and Youth at Risk.
 
     After the reconstruction of the building till the end of the year there will be set up a children's day center with an open space for young people in which the inhabitants of Rimšė and the surrounding villages, mainly children and teenagers, will have the opportunity to spend a meaningful leisure time: sports, learning, communication and carrying out a variety of other activities.
    We plan that in this centre, during and after the project implementation, the social workers and volunteers will work, that they will initiate and organize various activities and maintain order. Many functional spaces with variuos equipment will be installed in the centre: spaces for indoor sports, recreation, social skills classes, kitchen, office area for social workers and volunteers. During the project the territory arounf the building will be also restored. It will be equipped with pedestrian infrastructure, concert terrace, complemented by an existing outdoor sports equipment.
   
    Today all the preparation works have been already finished and the building construction works started. The public procurement procedures for projecting and contract works took a long time.
 
 
     After the successfully performed public procurement, the contract on the 1st of April 2015 was signed with the winner of public procurement competition – R. Maženis company „Tik Tas“. It is an enterprise that has a big experience performing the energy-efficient frame housing design and construction works.           The major part of the works – projecting and producing of building contructions have been executed in the same enterprise and the construction works at the building space have been executed very quickly. In September the foundation of the building were laied, the building was constructed and its roof covered. In October and November its is planned to perform the building exterior and interior trim, equip premises and perform landscaping works. The reconstructed building will have not lower than A energy efficiency class.
 

The main our task is to create a modern space for children and young people, to save the energy and promote the green energy development in our region. Our konception and strategy is to create a centre that would be a pilot energy-saving and green energy investment in the region. In parallel with this project, we are developing innovative educational program for those who are interested in energy and energy-saving theme. We will include the interesting objects of the region to route of this program. We hope that the guides of this educational program will be the young people, volunteers.
 
 
 
The goal of Ilgiai community to engage children and young people in social innovation deployment at this centre, to share with them variuos experience. Local children and youth will be invited to get involved to variuos activities, to participate and prepare themselves variuos inovative projects, to change their experience with youth from other countries, to learn self-sufficiency and entrepreneurship, and the use of personal and region‘s potential.

 
We aim to strengthen our young people's knowledge through practical activities and encourage them to work in the region and create jobs in the future. Seeking to educate local young people through innovation, in addition to the standard benefits packages, we aim to
make the c
enter an attractive place for variuos activities


         


   PROJEKTAS NR. EEE-LT-05-SADM-01-K-01-056 "RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS CENTRO SU ATVIRA JAUNIMO ERDVE ĮKŪRIMAS"


 

ĮGYVENDINAMAS PROJEKTAS
EEE-LT05-SADM-01-K-01-056 "RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS SU ATVIRA JAUNIMO ERDVE CENTRO ĮKŪRIMAS"
 
THE PROJECT EEE-LT05-SADM-01-K-01-056 „ESTABLISHING OF CHILDREN DAY CENTER WITH OPEN YOUTH SPACE AT RIMSE REGION“ IS IMPLEMENTING
 
Ilgių bendruomenė kartu su Ignalinos rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą Nr. EEE-LT05-SADM-01-K-01-056  „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“, finansuojamą  iš  2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT 05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ įgyvendinimo lėšų.
 
Projekto tikslas – Didinti kaimiškųjų vietovių rizikos grupės vaikų ir jaunimo gerovę, įkūrus Vaikų dienos centrą su atvira jaunimo erdve Rimšės krašte (Ignalinos rajone) ir sukūrus kokybiškų socialinių paslaugų paketą.
 
 
Projekto uždaviniai :
- Rekonstruoti ir įrengti infrastruktūrą Rimšės miestelyje, Vaikų dienos centrui ir atvirai jaunimo erdvei įkurti;
- Sukurti paslaugų paketą, taikant naujus ir inovatyvius darbo su vaikais, jaunimu ir šeimomis metodus ir perimant gerąją darbo patirtį;
 
 
2015 m. balandžio 1 d. su R. Maženio įmone "TikTas" pasirašyta Projektavimo ir rangos sutartis dėl Pastato, esančio Rimšės g. 27, Rimšės mstl., Ignalinos raj. rekonstravimo.
 
2015 m. balandžio 20 d. Rimšės daugiafunkciniame centre įvyko viešas projektinių sprendinių svarstymas.
 
Šiuo metu naujas pastatas yra projektuojamas. Planuojama, kad pastato gamybos ir statybos darbai prasidės nuo 2015 m. liepos mėnesio.
 
Planuojamas objekto pridavimo terminas 2015 m. gruodžio mėn.
 Ilgiu community together with Ignalina district municipality administration are implementing the Project EEE-LT05-SADM-01-K-01-056 „Establishing of children day center with open youth space at Rimse region“, financing from  the period 2009-2014 European Economic Area Financial Mechanism program LT 05 Risk Children and Youth implementation funds.
 
Purpose of the Project – to increase the welfare of risk’s children and youth at rural areas, the establishment of the Children's Day Centre with an open youth area at Rimse region (Ignalina district ) and the creation of high-quality social services package.
 
Objectives of the project :
- Reconstruct infrastructure at Rimses town to create and set up Children’s  day care center with an open youth area;
- Create a package of social services through new and innovative work with children, youth and families and the adoption of best practices experience ;
 
1, April , 2015 m. it was signed the contract with R. Mazenio firm „TikTas“ for preparation technical documents and reconstruction of the building, adr. Rimses str. 27, Rimse, Ignalina district.
 
At 20 of April, 2015 it was organized Public discussion of design solutions.
 
At this moment it is preparing the tehnical documents of building. It is planning that the building process will begin at July, 2015.
 
The end of contract it is planning at December, 2015

 

 
 
MIESTO KOKYBĖ KAIMO TYLOJE – ILGIŲ BENDRUOMENĖS SIEKIAMYBĖ
2015-02-01
 
Kad gyvenimas kaime taptų patraukliu ir patogiu – tai ne tik valdžios atstovų siekiamybė. To kryptingai siekia ir daugelis aktyviai veikiančių vietos bendruomenių. Apie tokius siekius klausiame Ilgių bendruomenės, įsikūrusios Rimšės seniūnijoje, vienos iš lyderių Viktorijos Abaravičienės.

 
Gyvenimą kaime ar mieste būtų sunku sulyginti. Ar verta siekti, kad kaimai virstų mini miestais, įgydami ne tik miestų privalumus, bet ir trūkumus: erdvės stygių, triukšmą, visur skubėjimo pojūtį ir panašiai? 

 Esu  miesto gyventoja, tačiau daug laiko praleidžiu kaimo gyvenvietėje, tad puikiai suvokiu ko trūksta Rimšei, kad ji būtų patraukli gyventi bei dirbti ne tik senbuviams, bet ir naujakuriams iš miesto. Pastaraisiais metais  vyrauja tendencija, kad vis daugiau šeimų, (taip pat ir Visagino šeimos) įsigyja sodybas Rimšės seniūnijos teritorijoje. Tai parodo, kad „atsikandę“ neva tų miesto privalumų, žmonės ieško kaimo tylos ir ramybės. Būtent tokioms šeimoms ir aktyvesniems bei vaikus auginantiems Rimšės gyventojams, šioje gyvenvietėje trūksta elementarių dalykų: vietų, kur būtų galima sportuoti, užsiimti kūrybine veikla, tiesiog bendrauti bei socialiai tobulėti. Ypač kenčia vaikai ir jaunuoliai, kuriems grįžus po pamokų iš Dūkšto ar Visagino mokyklų nieko negalime pasiūlyti. Pataisius šią padėtį, gyvenimo kokybė įgautų visai kitą lygmenį.
 
Ar nemanote, kad turiningo laisvalaikio nebuvimas, sąlygoja didžiąją dalį problemų susijusių su smarkiai plintančiais žalingais įpročiais jaunimo tarpe bei emigracija?

 Jaunas žmogus – tai energinga, savęs ieškanti asmenybė, kuriai itin svarbios savo vietos visuomenėje paieškos, savirealizacija. Nesant sąlygų tai energijai tinkamai nukreipti ir išnaudoti, dažniausiai pasirenkami lengviausi keliai – uždarumas, maža motyvacija, žalingi įpročiai arba emigracija į miestus, kitas šalis.

 Kokiomis priemonėmis bendruomenė tikisi išspręsti šią labai konkrečią problemą – vaikų laisvalaikio užimtumą?

 Noriu paminėti, kad Rimšėje, seniūnijos centre, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos iniciatyva buvo rekonstruotas Daugiafunkcinis bendruomenės namų pastatas bei ir sutvarkyta Ilgių ežero pakrantė. Rimšės miestelio gyventojai, o ypač vaikai ir jaunimas, taip pat labai džiaugiasi Ilgių bendruomenės iniciatyva įrengtu sporto aikštynu – krepšinio ir tinklinio aikštelėmis, lauko treniruoklių kompleksu, stalo teniso stalu, vaikų žaidimų aikštele. Bendruomenės iniciatyva sukurtoje interneto svetainėje http://ilgiubendruomene.lt viešinamas Rimšės kraštas ir jo gyvenimo spalvos. Medžiagą interneto svetainei, kaimų informaciniams stendams padėjo surinkti vietos jaunimas.
 Šiuo metu Ilgių bendruomenė yra parengusi ir laimėjusi projektą  „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“, finansuojamą  iš  2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT 05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ įgyvendinimo lėšų. Apie šį projektą norėčiau papasakoti išsamiau.
 Projekto idėja kilo būtent iš mūsų aptartos problematikos – vaikų ir jaunimo užimtumui skirtų paslaugų ir patalpų nebuvimo Rimšės seniūnijoje. Šalia naujojo Daugiafunkcinio bendruomenės namų pastato nuo seno stovi jau seniai apleistas ir baigiantis sugriūti Ignalinos rajono savivaldybės administracijai priklausantis pastatas, pasitelkus paramos lėšas nutarėme jį prikelti naujam gyvenimui bei panaudoti šį pastatą labai kilniam tikslui – įkurti Vaikų dienos centrą su atvira jaunimo erdve, susiliejančia su jau sukurta laisvalaikio infrastruktūra. Tuo būdu būtų sukurta vientisa erdvė bei traukos centras ne tik jaunimui, bet ir visai bendruomenei.

 Projekto tikslas – Didinti kaimiškųjų vietovių rizikos grupės vaikų ir jaunimo gerovę, įkūrus Vaikų dienos centrą su atvira jaunimo erdve Rimšės krašte (Ignalinos rajone) ir sukūrus kokybiškų socialinių paslaugų paketą.
Projekto uždaviniai :
-  Rekonstruoti ir įrengti infrastruktūrą Rimšės miestelyje, Vaikų dienos centrui ir atvirai jaunimo erdvei įkurti;
-  Sukurti paslaugų paketą, taikant naujus ir inovatyvius darbo su vaikais, jaunimu ir šeimomis metodus ir perimant gerąją darbo patirtį;
 Projekto rezultatas būtų skirtas socialinės rizikos šeimoms, juose augantiems vaikams ir jaunimui, o taip pat visiems krašto vaikams ir jaunimui, siekiant jų socialinio ugdymo ir grėsmių (socialinių problemų gausėjimo) prevencijos.  Projekto metu, t.y. iki 2016 m. I ketvirčio pabaigos, bus pilnai rekonstruotas 245 kv. m pastatas, kuriame bus įrengtos patalpos sporto, laisvalaikio, socialinių įgūdžių lavinimo užsiėmimams, virtuvė, administracinės patalpos socialiniams darbuotojams ir savanoriams bei sutvarkyta erdvė aplink pastatą.

 Kokioms veikloms bus naudojamas pastatas bei šalia esanti teritorija? Ar projekto metu bus įsigyta reikiama įranga?

 Pastatas bus įrengtas taip, kad vienu metu juo galės naudotis iki 45 asmenų. O veiklos galės būti vykdomos įvairiausios: sporto treniruotės, mokymai, kultūros renginiai, kūrybiniai ir  kulinarinio paveldo užsiėmimai bei daugelis kitų veiklų. Tam pasitarnaus suplanuoti įsigyti įvairūs įrenginiai: multimedijos ir kompiuterinė įranga, biuro baldai, sporto treniruokliai, stalo teniso ir biliardo stalai, stalo žaidimai. Teritorija aplink pastatą bus minimaliai apželdinta, įrengta pėsčiųjų infrastruktūra, koncertinė terasa, papildyta jau esanti sportinė lauko įranga. Labai skatinsime vaikų ir jaunimo įdomias veiklas kartu su vyresnės kartos vietos gyventojais.

 Gal galite įvardinti kas jau atlikta, o kas dar planuojama? Kokia finansinė projekto apimtis?
 Šiuo metu jau yra paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas Vaikų dienos centro projektavimo ir rangos darbams atlikti. Planuojame, kad šių metų I ketvirtyje jau galėsime pasirašyti sutartį su Rangovu bei bus pradėti pastato projektavimo darbai. Pavasario laikotarpį planuojame objekto projektavimo darbams atlikti. Rekonstrukcijos darbai turėtų prasidėti vasarą ir tęsis iki lapkričio mėnesio. Tad būtų puiku šių metų pabaigoje, jei galėtume švęsti įkurtuves bei pradėti vystyti veiklą. Oficiali projekto įgyvendinimo pabaigos data – 2016 m. balandžio 30 d.  Bendras projekto biudžetas – beveik 290 tūkstančių eurų. Didžioji dalis lėšų – 220 tūkst. eurų yra finansuojama iš 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT 05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ įgyvendinimo lėšų, 39 tūkstančiai eurų iš valstybės biudžeto, o 29 tūkstančiai eurų iš Ignalinos rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Rekonstrukcijos darbams ir įrangos įsigijimui numatyta skirti apie 90 procentų projekto lėšų. Likusi dalis skirta projekto viešinimui, administravimui ir kitoms nenumatytoms išlaidoms.

 Minėjote, kad pastato rekonstravimo darbai užtruks nuo liepos iki lapkričio mėn. Ar nemanote, kad tai gerokai per trumpas laiko tarpas įvykdyti tokios apimties darbams?

 Rangos darbų terminai išties labai trumpi. Juos riboja paramos programos nuostatos. Jau rašydami projektą turėjome tai įvertinti, todėl dar rengdami paraiškos dokumentus ilgai diskutavome šia tema. Numatėme ir pasirinkome ne mūsuose įprastą statybos būdą iš gelžbetonio, bet skydinę karkasinę pastato konstrukciją. Statant pastatus šiuo būdu, didžiąją laiko dalį reikia numatyti ne darbams statybos aikštelėje, bet projektavimui ir skydų pagaminimui gamykloje. Šis statybos būdas dar patrauklus ir tuo, kad statybos aikštelėje naudojamas minimalus kiekis pagalbinės technikos, mažiau įtakos daro ir klimato sąlygos.

 Kaip planuojate organizuoti darbą Vaikų dienos centre po projekto įgyvendinimo? Juk reikės darbuotojų, kurie pastatą prižiūrės, organizuos vaikų ir jaunimo laisvalaikį. Ar esate numatę lėšas pastato išlaikymui?

 Įgyvendami šį projektą tikrai nesnaudžiame ir lygiagrečiai dirbame toliau. Rengiame projektų paraiškas, siekdami gauti finansavimą įvairiai bendruomenės veiklai. Ypatingą dėmesį skiriame jaunimo užimtumo projektams. Šiuo metu jau gavome patvirtinimą, kad kartu su partneriais iš Turkijos, Prancūzijos, Lenkijos, Rumunijos, Makedonijos ir Bulgarijos šių metų gegužės mėnesį mūsų krašto jaunimas dalyvaus tarptautiniame ERASMUS+ programos projekte. Laukiame patvirtinimo dėl dalyvavimo projektuose iš Ispanijos ir Didžiosios Britanijos partnerių. Planuojame, kad centras veiks visą savaitę, socialiniai darbuotojai, kuriems laikas nuo laiko talkins ir savanoriai, dirbs ne mažiau nei 40 valandų per savaitę. Pagrindinė jų veikla – darbo su vaikais ir jaunimu organizavimas, socialinių paslaugų šeimoms teikimas bei patalpų priežiūra. Inicijuojant kitus projektus, vietos jaunimui galėsime pasiūlyti daug įdomių ir prasmingų veiklų bei pritraukti lėšas pastato išlaikymui. Beje planuojama, kad šis pastatas bus itin modernus ir ekonomiškas, tad jo išlaikymui reikės minimalių resursų.

 Gal galite daugiau papasakoti, kuo šis pastatas bus išskirtinis?

 Sieksime, kad rekonstruotas pastatas būtų maksimaliai energetiškai efektyvus, jį statant bus naudojamos itin modernios ir pažangios technologijos (A energetinės klasės pastatas, saulės energijos šaltiniai, taupus elektros apšvietimas, šilumos siurbliai ir pan.). Suderintas bendras visų priemonių kompleksas leis eksploatuoti pastatą labai mažomis sąnaudomis. Be tiesioginės savo paskirties – skatinti kokybišką vaikų ir jaunimo užimtumą, sukurti centrą visai šeimai, bendruomenė vaikų dienos centro pastatą planuoja naudoti kaip išskirtinį traukos objektą. Nesant jokių istorinių traukos objektų šioje paribio teritorijoje, bendruomenė siekia sukurti ne tik šeimos centrą socialinėms paslaugoms, bet ir pasiekti, kad vaikų dienos centras taptų pirmuoju pilotiniu energetiškai efektyviu pastatu (maksimaliai priartintų prie „Passive house“ technologijų) šiame krašte, tuo pačiu tapdamas mokymo, vizualiu inovacijų viešinimo kompleksu, kuris būtų pristatomas Lietuvos ir užsienio partneriams bei svečiams.  Tai puikus pavyzdys bendruomenėms, verslui bei privačiam sektoriui, kaip kaimo vietovėje panaudojant šiuolaikines technologijas, sukurti modernią aplinką darbui ir poilsiui bei tuo pačiu taupyti lėšas šias patalpas eksploatuojant.

 Kokios dar veiklos be rekonstrukcijos darbų ir įrangos įsigijimo numatytos šiame projekte? Kur susidomėjusieji šiuo projektu galėtų gauti daugiau informacijos?

 Projekto įgyvendinimo metu bus sukurtas socialinių paslaugų paketas bei sukurta Vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve veiklos metodika. Įgyvendinus projektą ir pradėjus taikyti paslaugų kompleksą būtų sistemiškai dirbama su visa šeima bei jos aplinka, kad šeimos nariai vis sąmoningiau prisiimtų atsakomybę už savo sprendimus bei savo gyvenimo kūrimą. Taip pat numatyti du projekto viešinimo renginiai, į kuriuos pakviesime dalyvauti Rimšės seniūnijos gyventojus bei visus besidominčius šiuo projektu. Išsamesnę informaciją apie projekto vykdymo eigą rasite Ilgių bendruomenės tinklalapyje.
 Šis straipsnis parengtas iš projekto „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“ finansuojamo  2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT 05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ įgyvendinimui skirtų lėšų.  Projekto viešinimo paslaugas teikia viešoji įstaiga Ignalinos atominės  elektrinės regiono plėtros agentūra.
QUALITY OF CITY IN RURAL SILENCE – THE ASPIRATION OF ILGIAI VILLAGE COMMUNITY
2015-02-01


Attractive and comfortable life in the countryside is the aspiration of not only the government representatives. That is the target of active local communities aswell. We have asked Viktorija Abaravičienė – one of the leader of Ilgiai village community which is located in Rimšė eldership, at the neighborhood with Visaginas town, to  tell about their aspirations and a new project.


 It would be difficult to compare the life in the village and city. Is it worth that villages tranformed into mini-cities, acquiring not only the advantages of cities, but also disadvantages: lack of space, noise, the sense of rush?


 I am a resident of the city, but I spend a lot of time rhe village, so I perfectly understand what Rimšė settlement miss so that that it would be attractive to live and work in not only for incumbents, but for new settlers from the city too. In recent years the trend is that more and more families (including families from the town of Visaginas) acquires the farmhouses Rimšė eldership area. This shows that the city advantages are changed with a pleasure to the rural tranquility. Such families and active Rimšė eldership residents who have children lack basic things in this village: places where it would be possible to play sports, engage in creative activities, and simply interact, develope socially. Children and young people, who after returning from school or Dūkštas Visaginas schools have no place to spend the time are especially vulnerable. Following this situation, the quality of life would gain an entirely different level.

 Don’t you think that the lack of purposeful leisure is tightly related with majority of problems associated with highly pathogenic addiction among young people and emigration?


 A young man is a vibrant, self-searching personality. The search of his place in society and self-realization is important to him. In the absence of conditions to use and properly direct that energy, usually the easiest ways are selected - insularity, low motivation, bad habits or emigration to cities and other countries.

 What are the measures which using the community expects to solve this very specific problem - children's leisure activities?


 In Rimšė, the centre of eldreship, with the initiative of Ignalina District Municipality it was reconstructed a Multipurpose community building and a long lake shore was arranged. Rimšė settlement residents, especially children and youth, are also very pleased with a sports ground that was constructed with the initiative of Ilgiai village community – the basketball and volleyball courts, outdoor fitness complex, table tennis, children's playground. The community initiated and it was created a website http://ilgiubendruomene.lt where the life and colors of  Rimšė edge are represented. Local youth helpted to gather materials for web site and information stands.
At the moment Ilgiai village community has developed and got the grant to implement the project Creation of Rimšė Edge Children's Day Center Together With the Establishment of an Open Space For Young People, which is financed from the period 2009-2014 European Economic Area Financial Mechanism program LT 05 Risk Children and Youth implementation funds. I would like to tell you in more details about this project.
The project was born out of our problems discussed – the lack of leisure services and facilities for children and young people in Rimšė eldership. Near the new multifunctional community building there is a neglected crumbling building. It belongs to Ignalina district municipality administration. We decided to development a project, to get the funds for raising this building for a new life and to use it for a very noble purpose - to set up a children's day care center with an open youth space, converging with leisure infrastructure. In this way would a unified space and an attraction center not only for young people but also for the whole community wpuld be created.

 Purpose of the Project – to increase the welfare of risk’s children and youth at rural areas, the establishment of the Children's Day Centre with an open youth area at Rimse region (Ignalina district ) and the creation of high-quality social services package.

Objectives of the project :
- Reconstruct infrastructure at Rimses town to create and set up Children’s  day care center with an open youth area;
- Create a package of social services through new and innovative work with children, youth and families and the adoption of best practices experience ;
 The project is designed to ensure the public interest and public infrastructure. The project result would for disadvantaged families and have growing children and young people, as well as the edge of the children and young people to achieve their social training and prevention of threats (such as social problems abundance).
Complex social help children and youth should get as close to the residence of cooperation with the body and ways to support accessibility.


 What activities will the building and the nearby area will be used for? Will the community  purchase the necessary equipment during the project?


 The building will be constructed in such a way that at the same time it would be available up to 45 persons. The activities will be carried out in a wide range: fitness, trainings, cultural events, creative and culinary heritage classes and many etc. For this purpose it is planned to purchase a variety of equipment: multimedia and computer equipment, office furniture, sports fitness equipment, table tennis and pool tables, table games. The area around the building will be little planted, equipped with pedestrian infrastructure, concert terrace, the existing sports field equipment will be complemented. We will encourage the common activities of children, young people and older generation members.

Can you identify what has been done and what is still planned? What is the financial scope of the project?


 The total project budget - nearly 290 thousand euros. Most of the funds - 220 thousand euros is funded from the 2009-2014 European Economic Area Financial Mechanism program LT 05 Risk Children and Youth implementation funds, 39 thousand euros from the state budget, and 29 thousand euros from Ignalina district municipal budget. Reconstruction work is expected to start in summer 2015 and will continue until November. The official date of completion of the project – the 30th of April 2016.

  Can you tell us more, how this building will be exceptional?


 We will seek that the reconstructed building would be energy efficient. In the construction the ultra modern and advanced technologies (solar energy, economical electric lighting, heat pumps, etc.) will be used. The community plans to use the building as a unique attraction object. In this area there are no attractions for guests and tourists so Ilgiai village community wants not only to create a center for social services but also to create the children's center that would be the first pilot energy-efficient building (as much as possible "passive house") in this region.

 What other activities are provided in this project? Where it is possible to find more information about it?


During the project it will be created a package of social services and children's day care center with an open space for youth activities’ methodology. There is also planned two publicity events. We will invite Rimšė eldernship inhabitants and all the people who are interested in this project to participate in them.
More information about the implementation of the project you can find at ilgiai village community website http//:ilgiubendruomenė.lt.
This article has been prepared implementing the project Creation of Rimšė Edge Children's Day Center Together With the Establishment of an Open Space For Young People, which is financed from the period 2009-2014 European Economic Area Financial Mechanism program LT 05 Risk Children and Youth implementation funds.

 

 
 

NAUJI CENTRAI REGIONUOSE:  PROJEKTAS NR. EEE-LT-05-SADM-01-K-01-056 "RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS CENTRO SU ATVIRA JAUNIMO ERDVE ĮKŪRIMAS

2014-10-03


 

2014 m. spalio 3 dieną, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje pasirašytos projektų sutartys, leisiančios daugiau kaip 1200 vaikų ir jaunuolių kasdien naudotis renovuojamų ar steigiamų vaikų dienos centrų, atvirų jaunimo centrų paslaugomis. Jaunimo dienos centrų steigimas ar renovavimas bus finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programai „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ skirtų daugiau kaip 25 mln. litų.
Trišales sutartis pasirašė ministerijos kanclerė Danguolė Juozapavičienė, Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotoja Rasa Suraučienė bei 16 projektų vykdytojų, kurie sėkmingai parengė paraiškas ir gavo finansavimą iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ lėšų.
Asociacija Ilgių bendruomenė parengusi ir pateikusi paraišką projektui „Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve įkūrimas“, laimėjo didelę atranką ir gavo finansavimą projekto įgyvendinimui. Spalio 3 d. Ilgių bendruomenės pirmininkas pasirašė projekto finansavimo sutartį. Projekto įgyvendinimo terminas 2014 m. spalis – 2016 m. balandis.
 
Projekto tikslas - Didinti kaimiškųjų vietovių rizikos grupės vaikų ir jaunimo gerovę, įkūrus Vaikų dienos centrą su atvira jaunimo erdve Rimšės krašte (Ignalinos rajone) ir sukūrus kokybiškų socialinių paslaugų paketą.
Projekto uždaviniai :
- Rekonstruoti infrastruktūrą Rimšės miestelyje, Vaikų dienos centrui ir atvirai jaunimo erdvei įkurti;
- Sukurti paslaugų paketą, taikant naujus ir inovatyvius darbo su vaikais, jaunimu ir šeimomis metodus ir perimant gerąją darbo patirtį;
Projektas skirtas viešiems interesams užtikrinti ir viešajai infrastruktūrai plėtoti bei skatinti Rimšės krašto vaikų ir jaunimo užimtumą ir socializaciją, juos aktyvinant ir socialiai motyvuojant.
 
 
ILGIŲ BENDRUOMENĖ-ŽALIOSIOS ENERGETIKOS SKATINTOJA... Open article
Open article

 
ILGIŲ BENDRUOMENĖ – ŽALIOSIOS ENERGETIKOS SKATINTOJA
 
Žaliąją elektros energiją galime gauti įdarbinę namo stogą, padengdami jį saulės moduliais, išsikėlę mažąją vėjo elektrinę, specialia elektrą gaminančia plėvele aptraukę langus ar virtuvėje įsirengę biodegalais varomą kogeneracinę mikroelektrinę, kuri iš išorės atrodo kaip eilinė virtuvinė spintelė ar šaldytuvas.  Darže įrengtas plėvelinis šiltnamis taip pat gali gaminti elektrą. Visi namo elektros energijos imtuvai gali būti optimaliai valdomi: išmaniosios indaplovės, skalbyklės pačios pasirinktų laiką, kada dirbti, priklausomai nuo vėjo stiprumo, saulės apšvitos ar elektros energijos kaupiklyje esamo įkrovos kiekio, o šildymo išlaidų mūsų kišenė nė nepajustų. Skamba kaip nereali svajonė? Nebūtinai. Tereikia pereiti prie intensyvesnio atsinaujinančių išteklių energetikos vartojimo.

2015 m. Asociacija Ilgių bendruomenė nagrinėdama pasaulio inovacijų naujienas, parengė ir gavo finansavimą projektui „Ilgių bendruomenė – žaliosios energetikos skatintoja“. Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projekto vertė – 2606 Eur.

Projekto tikslas – sukurti edukacinę programą „EKO/ENERGO SAFARIS: iš senųjų laikų XXI amžiaus link“ apie energetikos vystymąsi mūsų regione, žaliosios energetikos vystymosi potencialą, atsinaujinančius išteklius ir energijos taupymo potencialą įvairiose gyvenimo srityse.  Edukacinės programos „EKO/ENERGO SAFARIS“ lankytojus supažindinsime su XIX a., XX a. energetika aplankydami regione esančius objektus, o su XXI a. galimybėmis galima bus susipažinti naujame Rimšės krašto vaikų dienos su atvira jaunimo erdve centre, kuris tikimės taps pirmuoju energetiškai efektyviu (A klasės) pastatu, maksimaliai priartintu prie „Passive house“ technologijų, tuo pačiu tapdamas mokymo, vizualiniu inovacijų viešinimo kompleksu.

Projekto metu organizuoti mokymai bendruomenės nariams apie energetikos sektoriaus ypatumus ir turimus regione objektus, susijusius su energetika, jų pateikimą/pristatymą visuomenei edukacinių programų pagalba. Rezultatas – sukūrėme edukacinę programą „EKO/ENERGO SAFARIS“. Susipažinę su renginių organizavimo ypatumais, organizavome konkursą „ŠVIESIAUSIA SODYBA“, siekdami aktyvinti Rimšės krašto gyventojus ir įstaigas tvarkyti ir puošti savo sodybas ar teritorijas. Diskutuodami, mokymų metu stengėmės išgryninti idėjas, kaip galėtų vystytis Rimšės krašto teritorija, panaudojant pažangias technologijas visuomeninėje, verslo ir ūkininkavimo srityse.

Įgyvendinę šį projektą atradome bendruomenės veiklos kryptingumą. Kuriame modernią erdvę vaikams ir jaunimui, galutinai formuojasi mūsų kuriamo vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve veiklos koncepcija ir strategija: be tiesioginės savo paskirties siekiame, kad kuriamas centras taptų energijos taupymo ir žaliosios energetikos pilotine investicija regione. Energetiškai efektyviame pastate, planuojame demonstruoti energijos taupymo galimybes ir atsinaujinančiosios energijos rūšis, ekologiškus ir efektyvius sprendimus.
Tikimės, kad Ignalinos AE regione turimi ištekliai ir kuriamas centras – viena patraukliausių priemonių, padėsiančių užsiauginti kartą, kuri suvoks atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo prasmingumą. 

                
JAUNIMO MAINŲ PROJEKTAS ERASMUS+ "BŪK AKTYVUS - NEBŪK NUTUKĘS"... Open article
Open article

 

KURIAME RIMŠĖS KRAŠTO JAUNIMO CENTRĄ IR IEŠKOME TARPTAUTINIŲ BENDRADARBIAVIMO PARTNERIŲ JAUNIMO SRITYJE

2015 m. gegužės 9-16 dienomis Ignalinos krašto jaunimas dalyvavo jaunimo mainų ERASMUS+ projekte "Obez Olma Hareketli Ol! - Don't be obese be active" (liet. Nebūk nutukęs - būk aktyvus), Sorgun mieste, Turkijoje. 

Projekto metu 4 Lietuvos jaunuoliai ir grupės lyderis kartu su 35 partneriais iš Turkijos, Makedonijos, Bulgarijos, Rumunijos, Estijos, Lenkijos aktyviai dalyvavo visose organizuotose darbo grupėse ir įvairių žaidimų forma diskutavo apie sveikos gyvensenos reikšmę, apie aktyvumą ir šiuolaikinį gyvenimo būdą. Diskutavo apie nutukimo priežastis ir būdus kaip jo išvengti, pagerinant savo gyvenimo kokybę.

Tarptautinių kultūros vakarų metu pristatėme Lietuvą, jos išskirtinumą ir Ignalinos kraštą. Nuvykome puikiai pasirengę - rankų darbo gaminiai ir patiekalai sužavėjo projekto dalyvius iš visų 6 šalių.

Projekto metu susitikome ir bendravome su Sorgun miesto meru savivaldybėje. Susitikimo metu buvome pakviesti pietų su meru ir šio susitikimo metu paragavome tradicinio Sorgun regiono patiekalo - troškinio.

Apsilankėme Yozgat apskrities administracijoje ir pabendravome su Apskrities vadovo pavaduotoju.

Susitikome su Yozgat apskrities Švietimo departamento vadovu ir darbuotojais ir kalbėjome apie švietimo ir sporto sistemą Turkijoje.

O pokalbio metu su Apskrities vyriausiąja gydytoja sužinojome apie sveikatos sutrikimus, su kuriais susiduria Turkijos žmonės, ir kokiomis priemonėmis skatinamas gyventojų aktyvumas.

Netikėtas ir malonus susitikimas buvo su Turkijos teisingumo ministru, kuris nepaisant užimtos dienotvarkės skyrė laiko pabendrauti su visų dalyvavusių šalių projekte atstovais.

Sorgun sporto centre žaidėme tarptautines tinklinio ir krepšinio varžybas. Pabendravome su vaikais, sportuojančiais šiame centre.

Labiausiai nustebino pažintinė kelionė į Kapadokiją, vadinamą vienu iš pasaulio stebuklų. Tik gamta gali sukurti tokį nepakartojamą grožį.

Nustebino Turkijos žmonių svetingumas. Puiki virtuvė, neįprasta akiai gamta. Pačiame Turkijos viduryje pamatėme šalį nepaliestą turistų, tačiau žavią savo išskirtinumu ir kultūra.

Projektas tapo pirmu, tačiau tikrai nepaskutiniu žingsniu į sėkmingą bendradarbiavimą. Susiradome bendraminčių ir draugų iš Turkijos, Rumunijos, Lenkijos, Estijos, Makedonijos, Bulgarijos. Paskutinės darbo grupės metu apsvarstytos bendrų projektų idėjos manome tikrai bus įgyvendintos.

Lauksime naujų draugų Lietuvoje!!


Su geriausiais linkėjimais visiems prisijungti prie mūsų komandos ateities bendradarbiavimo projektams,

Viktorija, Paulina, Edita, Aurimas ir Kristupas

Ilgių Bendruomenė


Projekto akimirkos (2015-05-09 - 2015-05-16):

VIDEO:


      

    

    

    

        
PROJEKTAS NR. PKB-220 "RIMŠĖS SENIŪNIJOS VIEŠŲJŲ ERDVIŲ PRITAIKYMAS GYENTOJŲ POREIKIAMS IR... Open article
Open article PROJEKTAS "RIMŠĖS SENIŪNIJOS VIEŠŲJŲ ERDVIŲ PRITAIKYMAS GYENTOJŲ POREIKIAMS IR SENIŪNIJOS BENDRUOMENIŲ VEIKLOS STIPRINIMAS"

MEIKŠTŲ IR ILGIŲ BENDRUOMENĖS ĮGYVENDINO PROJEKTĄ Nr. PKB -220 „RIMŠĖS SENIŪNIJOS VIEŠŲJŲ ERDVIŲ PRITAIKYMAS GYVENTOJŲ POREIKIAMS IR SENIŪNIJOS BENDRUOMENIŲ VEIKLOS STIPRINIMAS“

Meikštų ir Ilgių bendruomenės susibūrė, siekdamos skatinti Rimšės krašto vietos bendruomenių iniciatyvas, formuoti gyventojų bendruomeninio gyvenimo tradicijas ir papročius, aktyviai dalyvauti organizuojant bendruomenių narių švietėjišką bei sportinę veiklas, bendradarbiavimą tarp bendruomenių, socialinį, kultūrinį užimtumą ir laisvalaikį.

2013 m. metų pabaigoje buvo pasirašyta projekto „Rimšės seniūnijos viešųjų erdvių pritaikymas gyventojų poreikiams ir seniūnijos bendruomenių veiklos stiprinimas“ finansavimo sutartis.
Projektas įgyvendintas per 8 mėnesius. Projekto metu pagaminta universali eglutės konstrukcija, kuri žiemos metu bus naudojama kaip karkasas kaimo eglutei, o vasarą bus performuojama į gėlyną.

Projektas iš dalies finansuojamas Kaimo plėtros fondo, pagal Paramos bendruomenėms ir bendruomenių asociacijoms programą.

PROJEKTAS  Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-024 „RIMŠĖS MIESTELIO VIEŠŲJŲ ERDVIŲ IR SPORTO... Open article
Open article

PROJEKTAS  Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-024 „RIMŠĖS MIESTELIO VIEŠŲJŲ ERDVIŲ IR SPORTO AIKŠTYNO KOMPLEKSINIS SUTVARKYMAS IR PRITAIKYMAS BENDRUOMENĖS AKTYVIAM POILSIUI, VAIKŲ IR JAUNIMO UŽIMTUMUI“
 

MEIKŠTŲ KRAŠTO IR ILGIŲ BENDRUOMENĖS ĮGYVENDINO PROJEKTĄ Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-024 „RIMŠĖS MIESTELIO VIEŠŲJŲ ERDVIŲ IR SPORTO AIKŠTYNO KOMPLEKSINIS SUTVARKYMAS IR PRITAIKYMAS BENDRUOMENĖS AKTYVIAM POILSIUI, VAIKŲ IR JAUNIMO UŽIMTUMUI“Meikštų ir Ilgių bendruomenės susibūrė, siekdamos skatinti Rimšės krašto vietos bendruomenių iniciatyvas, formuoti gyventojų bendruomeninio gyvenimo tradicijas ir papročius, aktyviai dalyvauti organizuojant bendruomenių narių švietėjišką bei sportinę veiklas, bendradarbiavimą tarp bendruomenių, socialinį, kultūrinį užimtumą ir laisvalaikį.

2013 m. vasaros pabaigoje buvo pasirašyta projekto „Rimšės miestelio viešųjų erdvių ir sporto aikštyno kompleksinis sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės aktyviam poilsiui, vaikų ir jaunimo užimtumui“ finansavimo sutartis. Projektas iš dalies finansuojamas Kaimo plėtros fondo lėšomis, įgyvendinant Ignalinos rajono kaimo plėtros strategijos I prioriteto 1.2 priemonę „Kaimo infrastruktūros būklės gerinimas“.

Rimšės miestelio gyventojai, o ypač vaikai ir jaunimas, džiaugiasi naujos sporto infrastruktūros įrengimu prie 2012 m. rekonstruoto Daugiafunkcinio bendruomenės namų pastato. Rimšės miestelyje 2012 m. baigtas įgyvendinti projektas „Rimšės buvusios mokyklos pastato pritaikymas bendruomenės poreikiams ir aplinkos bei viešųjų erdvių sutvarkymas“, kurio metu rekonstruotas buvusios mokyklos pastatas ir įrengtas daugiafunkcinis centras ir iš dalies sutvarkyta aplinka. Šio projekto lėšomis suremontuota krepšinio aikštelės danga, tačiau buvo palikta dar sovietiniais laikais pastatyta krepšinio įranga. Kitos sporto įrangos stadione taip pat nebuvo.

Šiais metais vykdomo vietos projekto metu atnaujinta Rimšės miestelio sporto aikštelės, esančios prie modernizuoto Daugiafunkcinio bendruomenės namų pastato, krepšinio įrangą, šalia aikštyno įrengtas stacionarus stalo teniso stalas, įrengti stacionarūs lauko treniruokliai, pastatyta universali tinklinio įrangą, įrengti poilsio suoliukai ir šiukšliadėžes prie aikštyno. Aikštyno stebėjimui įrengta vaizdo kamera.

2014 m. birželio 1 d. organizuotas krepšinio turnyrą 3x3 bei renginys gyventojams ir svečiams „Ilsėkis ir sportuok linksmai“.

                          
 PROJEKTAS  Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-015 „KELIAUK IR PAŽINK RIMŠĖS APYLINKES“... Open article
Open article

 PROJEKTAS  Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-015 „KELIAUK IR PAŽINK RIMŠĖS APYLINKES“
 

ILGIŲ BENDRUOMENĖ ĮGYVENDINO PROJEKTĄ Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-015 „KELIAUK IR PAŽINK RIMŠĖS APYLINKES“


 

Ilgių bendruomenė, susibūrusi skatinti Rimšės krašto vietos gyventojų aktyvumą ir formuoti bendruomeninio gyvenimo tradicijas ir papročius, aktyviai dalyvauti organizuojant bendruomenių narių švietėjišką bei sportinę veiklas, bendradarbiavimą tarp bendruomenių, socialinį, kultūrinį užimtumą ir laisvalaikį, 2013 m. vasaros pabaigoje pasirašė projekto „Keliauk ir pažink Rimšės apylinkes“ finansavimo sutartį. Projektas iš dalies finansuojamas Kaimo plėtros fondo lėšomis, įgyvendinant Ignalinos rajono kaimo plėtros strategijos II prioriteto 2.1. priemonę „Turizmo informacijos pateikimo gerinimas“.

Projekto tikslas - gerinti turizmo informacijos apie Rimšės kraštą teikimą ir skleisti ją plačiajai visuomenei.

Projekto uždaviniai:
-Surinkti informaciją apie istorinį, rekreacinį krašto potencialą, ją apibendrinti ir sukurti virtualų maršrutą „Keliauk po Rimšės apylinkės ir pažink unikalų Aukštaitijos kraštą“;
-Sukurti Ilgių bendruomenės interneto svetainę ir į ją sudėti apibendrintą informaciją apie Rimšės krašto ypatumus ir potencialą, informaciją tarpusavyje sujungiant virtualiu maršrutu;
-Pastatyti informacinius stendus Rimšės mstl., Antalgės ir Eglinių kaimuose ir įrengti informacines rodykles su gatvių pavadinimais/nukreipimais į objektus.
-Organizuoti plenerą ir pasirengti informacinius leidinius apie Rimšės kraštą.

Projektas tapo pirmu žingsniu, įvertinančiu teritorijos istorinį ir gamtinį potencialą pažintinio turizmo plėtrai. 

Projektu surinkta istorinė informacija apie Rimšės kraštą, įvertintas teritorijos gamtinis potencialas, apibendrinta surinkta informacija, sukurtas bendruomenės internetinis tinklapis ir į jį sudėta krašto grožį ir patrauklumą apibūdinanti informacija, sukurtas virtualus kelionės maršrutas „Keliauk po Rimšės apylinkės ir pažink unikalų Aukštaitijos kraštą“.

Įgyvendinant projektą  organizuotas vaikų ir jaunimo pleneras ir įamžinti Rimšės krašto teritorijos objektai tiek drobėje/piešiniuose, tiek nuotraukose. Plenero darbai eksponuojami bendruomenės centre.

Surinkta informacija apie Kraštą ir plenero darbai taip pat apibendrinti leidinyje apie Rimšės krašto ypatumus, gamtą ir žmones.

Projektą užbaigė nuotaikingas renginys "Ilsėkis ir sportuok linksmai".


                  


                                       Informaciniai stendai Rimšės miestelyje, Antalgės ir Eglinių kaimuose

                    

                                                                     Nukreipiančios rodyklės Rimšės miestelyje

          

                                                                             
                                                                    Vaikų ir jaunimo fotografijos ir dailės pleneras

 

PROJEKTAS SS-197 "AKTYVUS GYVENIMO BŪDAS - MŪSŲ ENERGIJOS ŠALTINIS"... Open article
Open article PROJEKTAS SS-197 "AKTYVUS GYVENIMO BŪDAS - MŪSŲ ENERGIJOS ŠALTINIS"

        Rimšės mstl. (Ignalinos raj.) 2013-2015 m. sukūrėme infrastruktūrą bendruomenei – įrengtas sporto aikštynas (krepšinio, tinklinio aikštė, stalo teniso stalas), sutvarkytos viešosios erdvės gyventojų užimtumui ir aktyvumui. Ilgių bendruomenė suaktyvino dalį kaimų gyventojų bendroms veikloms, tačiau siekiama kuo didesnę kaimų gyventojų dalį įtraukti į aktyvią sveikos gyvensenos veiklą.

Aktyvinant kaimų gyventojus fiziškai aktyviai leisti laisvalaikį, bendruomenė įgyvendino projektą "Aktyvus gyvenimo būdas - mūsų energijos šaltinis" ir organizavo sporto ir sveikos gyvensenos skatinimo renginius ir užsiėmimus.
         
Renginių ciklas „Olimpinė vasara“, apėme krepšinio turnyrus, tinklinio turnyrus, stalo teniso turnyrus, šaškių, šachmatų turnyrus. Taip pat organizuoti užsiėmimai bendruomenės centre dalinantis informacija apie olimpines sporto rūšis, kartu stebint 2016 m. vasaros olimpines varžybas.

Projektas „Aktyvus gyvenimo būdas – mūsų energijos šaltinis“ įgyvendintas 2016 m. balandžio – lapkričio mėnesiais. Projekto vertė 133 Eur. Projektą finansavo Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Per aktyvų gyvenimo būdą bendruomenė siekia skatina kaimo vietovių gyventojų bendravimą ir dalyvavimą renginiuose, mažinant žmonių, gyvenančių Rytų pasienio regione, socialinę atskirtį.

    


PROJEKTAS "JUDĖK - NEBŪK NUTŪKĘS" ... Open article
Open article
PROJEKTAS "JUDĖK - NEBŪK NUTŪKĘS" 

 


Asociacija Ilgių bendruomenė įgyvendinimo projektą "Judėk - nebūk nutukęs", finansuotą Ignalinos rajono savivaldybės administracijos. Projekto vertė 600 Eur.


Rimšės mstl. (Ignalinos raj.) 2013-2015 m. sukūrėme infrastruktūrą bendruomenei – įrengtas sporto aikštynas (krepšinio, tinklinio aikštė, stalo teniso stalas), sutvarkytos viešosios erdvės gyventojų užimtumui ir aktyvumui. Ilgių bendruomenė suaktyvino dalį kaimų gyventojų bendroms veikloms, tačiau siekiama kuo didesnę kaimų gyventojų dalį įtraukti į aktyvią sveikos gyvensenos veiklą.

Aktyvinant kaimų gyventojus fiziškai aktyviai leisti laisvalaikį, bendruomenė organizavo sporto ir sveikos gyvensenos skatinimo renginius ir užsiėmimus „Judėk – nebūk nutukęs“.

Renginių ciklas „Gaminame sveiką maistą“, apėmė edukacines veiklas apie visuomenės nutukimo problematiką, sveiką mitybą, maisto piramides, greito maisto žalą organizmui, maisto produktus, kurie tampa pavojingi žmogui ir netaisyklingą maisto paruošimą ir su tuo susijusių ligų atsiradimą. Užsiėmimų metu pagal įvairius receptus kartu bus gaminami sveiko maisto patiekalai ir jų degustacija, organizuota edukacinė diskusija apie ekologiškai užaugintų daržovių kaime taisyklingą paruošimą tolesniam naudojimui ir jų naudą žmogaus organizmui.

Organizuojant renginių ciklą „Olimpinė vasara“, organizuoti  krepšinio turnyrai, tinklinio turnyrai, stalo teniso turnyrai.
Projektas „Judėk – nebūk nutukęs“ buvo įgyvendinamas 2016 m. gegužės – gruodžio mėnesiais. Projektas skirtas Ignalinos rajono, Rimšės seniūnijos gyventojams.