Vidinio antraštė

... Open article

Open article ASOCIACIJA ILGIŲ BENDRUOMENĖ - JAUNATVIŠKIAUSIA LIETUVOS BENDRUOMENĖ

LIETUVAI 100. ŠVENČIAME KARTU: 100 AKTYVIOS VEIKLOS AKIMIRKŲ

DALINAMĖS  SU JUMIS:
Video 2018:Video 2016:
 
SU GIMTADIENIU, MANO LIETUVA!! ... Open article
Open article
Palydime vasarą. Renginys "Olimpinės vasaros uždarymas, 2016"... Open article
Open article
RENGINYS "OLIMPINĖS VASAROS UŽDARYMAS"

2016 m. rugsėjo 10-11 d. Rimšėje, Ignalinos raj., įvyko linksmas renginys "Olimpinės vasaros uždarymas".

2016 metų rugsėjo 10 dieną 13 valandą Rimšės krašto jaunimas susirinko į protmūšį, skirtą paminėti jaunimo politikos dvidešimtmetį, kurį inicijavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.  Protmūšyje dalyvavo 3 komandos. Trečiąją vietą užėmė komanda pavadinimu "Juventus" surinkę 18 taškų. Antrasios vietos nugalėtojais tapo komanda "Jaunuoliai" ir tik keliais taškais atsiliko nuo nugalėtojų. Komanda "Jaunuoliai" surinko 22 taškus. Pirmąją vietą užėmė komanda "Rimšės krašto jaunimo taryba" surinkę 23,5 taškus.
Protmūšis buvo sudarytas iš 5 turų: pirmieji trys po 10 klausimų – susiję su jaunimo politika,  ketvirtasis – užuominų (3 klausimai) ir penktasis – muzikinis (10 klausimų). Dalyviai gavo atminimo dovanėles, o nugalėtojų rezultatai nusiųsti jaunimo reikalų departamentui. Bus renkama ir apdovanota geriausiai visos šalies mąstu pasirodžiusi komanda.

   

Vakaro žygis dviračiais tą patį vakarą -  geros nuotaikos ir šilto bendravimo užtaisas kitai dienai.

   

O kitą dieną (rugsėjo 11 d.)  įvyko išties smagus renginys. Patys mažiausieji rungėsi Mažojoje olimpiadoje, o jaunimas - išbandė jėgas komandiniuose žaidimuose.

Mažiesiems patiko varžytis tarpusavyje, o smagus Šlapiasis tinklinis labiausiai juos pralinksmino. Žinių lobio paieška - paskatino vaikus susiburti ir kartu įveikus užduotėles ir atsakius į visus klausimus - rasti ilgai ieškotą lobį..
Linksmoji atrakcija kai visada - pajodinėti ant ponio, kuris tapo tikru Vaikų dienos centro lankytojų draugu.

       

     

Pradžiugino, kad vietos jaunimas tampa vis aktyvesnis - jiems smagu ir linksma susitikti kartu. Krepšinio turnyre varžėsi 3 vaikinų komandos,  o tinklinio turnyre rungėsi ne tik vaikinai, bet ir merginos. Gražios kovos aikštyne sužavėjo žiūrovus. Jaunimas išvandė jėgas badmintono, stalo teniso varžybose, o raumeningi vaikinai varžėsi prisitraukimų rungtyse.
Dėkojame visiems dalyviams ir žiūrovams. Jūs visi šaunūs. Smagiai palydėjome vasarėlę - pasitinkame rudenį su naujomis iniciatyvomis ir idėjomis.

               
     

Renginiai organizuoti įgyvendinant projektus:
 -  VASAROS AKADEMIJA KAIME - MAN ĮDOMU IR LINKSMA (finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal Jaunimo iniciatyvų programą);
-  AKTYVUS GYVENIMO BŪDAS - MŪSŲ ENERGIJOS ŠALTINIS (finansuojamą Kūno kultūros ir sporto depatrtamentas pagal programą Sportuojanti bendruomenė);
- JUDĖK - NEBŪK NUTUKĘS (finansuojamą Ignalinos rajono savivaldybės pagal Visuomenės sveikatos stiprinimo programą);
- RIMŠĖS KRAŠTO ATEITIS - MŪSŲ RANKOSE (finansuojamą Ignalinos rajono savivaldybės pagal Kultūros, turizmo skatinimo  programą);
- RIMŠĖS KRAŠTO ATEITIS - VAIKŲ IR JAUNIMO RANKOSE (finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal Vaikų dienos centrų finansavimo parogramą).


Ilgių bendruomenė

ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS "RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS CENTRO  KARTU SU ATVIRA JAUNIMO ERDVE... Open article
Open article

ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS "RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS CENTRO  KARTU SU ATVIRA JAUNIMO ERDVE ĮKŪRIMAS"
     

            2016 m. liepos 29 d. įvyko projekto Nr. EEE-LT05-SADM-01-K-01-056 „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“ baigiamasis renginys „Riedam tolyn“.
            Projekto sumanytojas ir vykdytojas Asociacija Ilgių bendruomenė renginio metu pristatė projekto metu įgyvendintas veiklas, papasakojo apie ateities planus.


 

          2014 m. spalio mėnesį prasidėjęs Ilgių bendruomenės projektas „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“, buvo finansuojamas  iš 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT 05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“, valstybės biudžeto ir Ignalinos rajono savivaldybės lėšų. Projekto pareiškėjas ir vykdytojas buvo Ilgių bendruomenė, projekto partneris Ignalinos rajono savivaldybė. Per gerus pusantrų metų bendruomenė ir jos komanda projekte numatytas veiklas įgyvendino su kaupu.
          Rekonstruotas senasis pastatas, kurio likimas po 10 metų stovėjimo vienatvėje buvo matyt jau nulemtas – būti nugriautam gamtos sąlygų ar naujų šeimininkų. Rimšės miestelio centrinėje dalyje dabar puikuojasi naujas pastatas, skirtas vaikų, jaunimo ir šeimų užimtumui. Pastatas puikiai suprojektuotas, vidaus išplanavimas detaliai apgalvotas: įrengtos laisvalaikio ir sporto erdvės, konferencijų salė, valgomojo/maisto ruošimo erdvė, sanitarinės patalpos, dengta terasa/scena, lauke įrengta sporto ir aktyvaus poilsio erdvė, nupirkta moderni laisvalaikio ir sporto įranga.
          Pastatas vienas ekonomiškiausių pastatų regione, jam suteiktas A+ klasės energetinis sertifikatas. Rimšės krašto vaikų dienos centras kartu su atvira jaunimo erdve duris atvėrė š. m. balandį. Tačiau dar iki atidarymo prasidėjo aktyvios veiklos. Vietos jaunimas ir bendruomenė organizavo puikius renginius šeimoms vienyti, o teminiai renginiai ir vakarai jau tampa tradiciniais. Rimšės krašto vaikų dienos centras su atvira jaunimo erdve tapo stipriu traukos centru krašto vaikams, jaunimui, šeimoms. Jis švelniai vadinamas „centriuku“. Daugiau nei 80 vaikų ir jaunuolių apsilankė centriuke nuo jo atidarymo dienos. Vieni lankytojai yra nuolatiniai ir čia laiką leidžia kasdien, kiti ateina rečiau, tačiau visada išeidami pasako „kai tik galėsiu vėl čia ateisiu, ar galėsiu?“.
         Rimšės krašto vaikų dienos centro ir bendruomenės veikla jau domisi kitų bendruomenių atstovai, vaikų dienos centrų darbuotojai, tie, kurie nori sukurti atviras jaunimo erdves. Svečiai iš Latvijos, Viliany savivaldybės domėjosi centro veikla ir ekonomiškų pastatų statyba. Rimšės krašto vaikų dienos centre lankėsi svečiai iš Vokietijos, JAV, Didžiosios Britanijos.
         Projekto baigiamasis renginys “Riedam tolyn” sukvietė ne mažiai svečių, vaikų ir jaunimo. Vaikai dūzgė kūrybinėse  dirbtuvėse po atviru dangumi ir kūrė savo svajonių namus. Susirinkusiems gražų pasirodymą parengė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės Kinologai su tarnybiniais šunimis. Vaišės ir skanėstai po atviru dangumi ir pasieniečių košė labai nudžiugino renginio dalyvius. 
         Renginyje „Riedam tolyn“ dalyvavę Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis ir Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių skyriaus vedėja Danutė Ropienė pasidžiaugė projekto rezultatais ir linkėjo, kad naujai įkurtame centre netrūktų vaikų ir jaunimo klegesio, šypsenų ir įdomių užimtumo veiklų. 
         Nuoširdžiai dėkojame Europos ekonominės erdvės mechanizmams, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Ignalinos rajono savivaldybei už galimybę įgyvendinti projektą „Rimšės krašto vaikų dienos centro kartu su atvira jaunimo erdve įkūrimas“. 
         Dėkojame Centrinės projektų valdymo agentūros komandai už pagalbą ir patarimus valdant sudėtingą projektą. 
        Dėkojame Ignalinos rajono merui Henrikui Šiaudiniui ir buvusiam merui Broniui Ropei už tai, kad patikėjo bendruomenės idėja įkurti Vaikų dienos centrą Rimšės krašte.
        Dėkojame Rimšės seniūnei Tatjanai Jarutienei - už nuolatinį bendruomenės idėjų palaikymą ir pagalbą jas įgyvendinant. 
        Dėkojame R. Maženio IĮ „TikTas“ ir jos savininkui Rimantui Maženiui už pastatytą modernų ir šilčiausią vaikų dienos centro pastatą.
        Ilgių bendruomenės gerų darbų traukinukas rieda tolyn.  Džiaugiamės projekto rezultatais, centriukas tapo stipria traukos vieta vaikams, jaunimui, šeimoms. Dėkojame Paulinai, Dovilei, Danguolei, Violetai, Vidmantai už renginio „Riedam tolyn“ organizavimą. Dėkojame Gabrielei ir Augustui, Sintijai, Daliai ir Gitanai už muzikinius kūrinius atliktus renginio metu.
       Dėkojame Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės pareigūnams už Kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymą ir pasieniečių košę.

 

         Dar kartą ačiū visiems, kas dalyvauja Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve veikloje.

        Renginio "RIEDAM TOLYN" akimirkos:   

      

         Asociacija Ilgių bendruomenė


DURIS ATVĖRĖ RIMŠĖS KRAŠTO VAIKŲ DIENOS CENTRAS SU ATVIRA JAUNIMO ERDVE... Open article
Open article


ŠEIMOMS, VAIKAMS IR JAUNIMUI SKIRTI NAMAI RIMŠĖJE

Ignalinos rajone, Rimšėje, į gražią šventę gyventojus ir svečius sukvietė vietos Ilgių bendruomenė. O proga tikrai verta didelės šventės – miestelį papuošė dar vienas naujas ir modernus pastatas – šalia daugiafunkcio centro, buvusio nenaudojamo medinio namo vietoje, per kelis mėnesius iškilęs Rimšės krašto vaikų dienos centras su atvira jaunimo erdve. Patogus, jaukus ir šviesus, šeimų, vaikų ir jaunimo laisvalaikiu pritaikytas  pastatas,  dar yra ir  labai modernus. Jam suteikta A+ energetinė klasė. Ir visa tai per dvejus metus  įgyvendino Ilgių bendruomenė, kurios narių ambicingi norai ir darbai džiugina, stebina ir kuria viltį kaimui išlikti, gyvuoti bei kurti savo ateitį.


Centro pristatymo renginyje dalyvavo bendruomenės nariai, Rimšės gyventojai, seniūnijos, savivaldybės atstovai. Bičiulius sveikino Meikštų dvaro ir Meikštų krašto bendruomenės. Naujosios erdvės buvo pašventintos, skambėjo muzika ir dainos.  Projektų vadovė Jūratė Tamonienė pasveikino visus susirinkusius, pristatė Ilgių bendruomenę, jos veiklą ir projektą „Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve įkūrimas“.

Ilgių bendruomenė įsikūrė 2013 metais. Per tą laiką suspėta tikrai daug nuveikti: šalia daugiafunkcio centro įrengta vaikų žaidimų aikštelė, kurioje yra treniruokliai, galima žaisti krepšinį, tinklinį, vėliau pastatytas Kalėdų eglutės karkasas, kurį vasarą ketinama pritaikyti gyvų gėlių kompozicijoms. Bendruomenė taip pat įgyvendino projektus „Keliauk ir pažink Rimšės apylinkes“, „Būkime aktyvūs, kartu švęskime kūrybiškai“, „Nebūk nutukęs, judėk“, „Ilgių bendruomenė – žaliosios energetikos skatintoja. Jau vien šiais metais parengtos  8 paraiškos. Du projektai  jau gavo finansavimą.

Vaikų dienos centro pastatas iškilo per 4 mėnesius. Jis pastatytas nugriovus  seną medinį namą, kuriame anksčiau buvo klebonija, vėliau mokykla. Projekto idėjai pritarė savivaldybė, jo įgyvendinimo komandoje dirbo seniūnė Tatjana Jarutienė. Nuo idėjos gimimo iki įkurtuvių praėjo dveji metai. Rimšės bendruomenė naujajame centre jau šventė Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, šv. Valentino dieną. Kaip sakė projekto vadovė, čia vietos užtenka visiems. Yra renginių erdvė, virtuvė,  treniruoklių salė,  galima žaisti stalo tenisą, biliardą, įrengti jaukūs kabinetai. Bendra projekto vertė – apie 287 tūkst. eurų. Statybos darbus Rimanto Maženio įmonė „TikTas“.  Už projektines lėšas įsigyta baldų, kompiuterinės ir kitos buitinės įrangos. Renginyje dalyvavę įmonės vadovas ir projektuotojas Ilgių bendruomenei dėkojo už puikų bendradarbiavimą, dovanojo pastato maketą ir linkėjo, kad kuo greičiau ant centro pastato stogo atsirastų saulės kolektoriai ir jis taptų dar taupesnis. Kadangi simbolinė centro atidarymo juostelė buvo perkirpta anksčiau, tai renginio svečiams kaip suvenyrai išdalinti jos gabalėliai, taip pat pristatymo proga dovanoti bendruomenės narių kepti sausainiai-nameliai.

Pastato erdves pašventino ir visus susirinkusius bendrai maldai kvietė klebonas Algis Vaickūnas, kuris žadėjo būti dažnas centro svečias ir visiems linkėjo Dievo palaimos, šviesos ir meilės:  „Visi žmonės trokšta šilumos,  gerumo, trokšta gyvojo Dievo, o jis yra ten, kur yra meilė. Dievas gyvena kiekviename iš mūsų, jį reikia auginti...“.

Savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis kalbėjo apie bendruomeniškumo stiprybę, nesavanaudišką darbą ir jo prasmę. Jis prisiminė buvusį senąjį, labai prastos būklės pastatą ir pirminį norą jį remontuoti. Tuomet tai atrodė beviltiška ir tik pagaliau apsisprendus jį nugriauti, atsirado viltis, kad pastatas išties gali būti modernus. Dabar, pasak mero, galima drąsiai sakyti, kad tai pirmasis toks energetiškai taupus visuomeninės paskirties pastatas rajone. Už sėkmingai įgyvendintą projektą meras H. Šiaudinis bendruomenei įteikė  padėką ir dovanų čekį.

Rimšėje gyvenantis Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Sakalauskas irgi atskubėjo su dovanomis. Žinomas sinoptikas, centrui dovanojo termometrą, linkėdamas, kad čia visada būtų šilta, taip pat raketes, kad vaikai visada žaistų ir linksmai leistų laiką.

Renginyje dalyvavusi savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė prisiminė, kad šio pastato vietoje buvusioje vidurinėje mokykloje prieš 30 metų  jai teko dirbti, o Ilgių bendruomenės vadovas Artūras Abaravičius buvo jos auklėtinis. D. Ropienė sakė, kad jai gera sugrįžti į Rimšę, į tokius gražius ir šiltus namus. Ji dėkojo už rūpestį šeimomis ir vaikais, linkėjo visiems gražaus sutarimo, bendravimo ir naujų idėjų.

Seniūnė Tatjana Jarutienė sakė pati sau kaip seniūnei pavydinti tokios bendruomenės, tokių aktyvių žmonių ir tokio bendravimo.  Ji džiaugėsi, kad Rimšė gražėja, kad čia žmonės kuria savo namus ir gerovę aplinkiniams. „Norėčiau, kad kiekvienas Rimšėje gyvenantis galėtų pasakyti: čia gera gyventi...",- sakė seniūnė. Centrui ji linkėjo gražių veiklų, idėjų, skambančio vaikų juoko, pyrago ir arbatos kvapo.

 

Tarp daugybės linkėjimų bendruomenei buvo ir vienas siūlymas – kurti orkestrą. Šiame krašte to nėra, tai kodėl gi Rimšė negalėtų būti gražus pavyzdys. Orkestrinio muzikavimo idėja užsikrėtę bendruomenės draugai panevėžiečiai yra pasirengę padėti, susitikti su šeimomis, kuriose yra grojančių vaikų. Žiūrint į Ilgių bendruomenės narius, jų žibančias akis ir degančias širdis, imi galvoti, kad ko gero šiai šauniai kompanijai nėra neįmanomų dalykų. Jie padarys viską, ką tik panorės.

Na o po visų sveikinimų ir linkėjimų bendruomenės nariai visus savo svečius ir draugus pakvietė prie vaišių stalo. Kaip ir dera didelės šventės proga, buvo ir įspūdingas tortas - tikra centro pastato kopija.

parengė Lina Kovalevskienė, Ignalinos rajono savivaldybė

Renginio akimirkas galite pamatyti čia : https://www.facebook.com/Ilgių-Bendruomenė-703126816382210/videos

BENDRUOMENĖS ŠEIMOS ŠVENČIA VALENTINO DIENĄ... Open article
Open article BENDRUOMENĖS ŠEIMOS ŠVENČIA VALENTINO DIENĄ

Teminiai vakarai tampa tradiciniais. Dalinamės teminio vakaro akimirkomis..

Video:
https://www.facebook.com/Ilgių-Bendruomenė-703126816382210/videos

KVIEČIAME KARTU ŠVĘSTI KOVO 11... Open article
Open article
SU KOVO 8-ĄJĄ, MIELOSIOS!... Open article
Open article

MIELOS DAMOS, 
SVEIKINAME SU PAV
ASARIO ŠVENTE JUS VISAS!


Kad žmonės šypsotųs ant vieškelio balto...
Kad saulė žydėtų virš Jūsų galvų...
Kad lietūs nulytų ir skausmą ir kaltę...
Kad sniegas nekristų ant sielos žaizdų...

Kad medžių viršūnėje viltys nutūptų...
Kad vėjai atpūstų geri iš namų...
Kad kartais užsuptų,
Kad kartais užplūstų
Džiaugsmai ir likimai žmonių svetimų...

Kad niekas ir niekur, ir niekaip neskaustų...
Kad niekas nebūtų prie kojų mažu...
Kad viskas iš nieko...
Kad viskas iš naujo...
Kad viskas į gerą...

Kad viskas gražu... 

 
SU KOVO 8-ĄJĄ !

KONKURSAS-APŽIŪRA "ŠVIESIAUSIA SODYBA"... Open article
Open article

KONKURSAS-APŽIŪRA "ŠVIESIAUSIA SODYBA"
KONKURSO-APŽIŪROS "ŠVIESIAUSIA SODYBA" NUOSTATAI

DALYVIO PARAIŠKA-SIŪLYMAS

ATSISIŲSKITE, UŽPILDYKITE JŪSŲ SIŪLYMĄ, ATSIŲSKITE JĮ MUMS EL.PAŠTU ilgiubendruomene@gmail.com
PROJEKTAS "ILGIŲ BENDRUOMENĖ - ŽALIOSIOS ENERGETIKOS SKATINTOJA"... Open article
Open article


ILGIŲ BENDRUOMENĖ – ŽALIOSIOS ENERGETIKOS SKATINTOJA

 
 
Žaliąją elektros energiją galime gauti įdarbinę namo stogą, padengdami jį saulės moduliais, išsikėlę mažąją vėjo elektrinę, specialia elektrą gaminančia plėvele aptraukę langus ar virtuvėje įsirengę biodegalais varomą kogeneracinę  mikroelektrinę, kuri iš išorės atrodo kaip eilinė virtuvinė spintelė ar šaldytuvas. Darže įrengtas plėvelinis šiltnamis taip pat gali gaminti elektrą. Visi namo elektros energijos imtuvai gali būti optimaliai valdomi: išmaniosios indaplovės, skalbyklės pačios pasirinktų laiką, kada dirbti, priklausomai nuo vėjo stiprumo, saulės apšvitos ar elektros energijos kaupiklyje esamo įkrovos kiekio, o šildymo išlaidų mūsų kišenė nė nepajustų.
 
Skamba kaip nereali svajonė? Nebūtinai. Tereikia pereiti prie intensyvesnio atsinaujinančių išteklių energetikos vartojimo. Dėl technologijų pažangos – saulės elementams pagaminti naudojama vis mažiau silicio – nuolat mažėja saulės elektrinių įrengimo kaina ir, tuo pačiu, jų gaminamos elektros energijos savikaina. Atitinkamai mažėja ir energijos supirkimo kaina.
 
2015 m. Ilgių bendruomenė nagrinėdama pasaulio inovacijų naujienas, parengė ir gavo finansavimą projektui „Ilgių bendruomenė – žaliosios energetikos skatintoja“. Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projekto vertė – 2606 Eur.

Projekto tikslas – sukurti ir pritaikyti Edukacinę programą „EKO/ENERGO SAFARIS: iš senųjų laikų XXI amžiaus link“ apie energetikos vystymąsi mūsų regione, žaliosios energetikos vystymosi potencialą, atsinaujinančius išteklius ir energijos taupymo potencialą įvairiose gyvenimo srityse.

Projekto metu bus organizuoti mokymai bendruomenės nariams apie energetikos sektoriaus ypatumus ir turimus regione objektus, susijusius su energetika, jų pateikimą/pristatymą visuomenei edukacinių programų pagalba; apie renginių/akcijų organizavimo ypatumus (ekologiškiausios ir pažangiausios privačios sodybos, verslo ir/ar ūkio rinkimų pavyzdžiu). Mokymų metu bus organizuota darbo grupės „minčių lietaus“ veikla, siekiant išgryninti idėjas, kaip galėtų vystytis Rimšės krašto teritorija, panaudojant pažangias technologijas visuomeninėje, verslo ir ūkininkavimo srityse. Siekiame, kad bendruomenės veikla įgautų kryptingumą, į bendruomenės veiklą būtų įtraukti pažangiai mąstantys žmonės.
Projekto idėją paskatino šios dienos realijos ir plačios diskusijos apie inovatyvius energetikos sprendimus, dideles sąnaudas energetikos ištekliams padengti. Tačiau bendruomenė mato, kad turime keisti savo mąstymą ir kiekvienas iš mūsų ieškoti kelių kaip gyventi švariau, turtingiau ir geriau. Pavyzdys mums – laimingiausia šalis Danija, kur dabar ekologiškos kultūros ir darnaus vystymosi idėjos bumas.
Pasaulyje seniai ne naujiena demonstraciniai įvairių rūšių projektai, kur susipažinti su reikšmingomis technologijomis žmonės gali pamatydami savo akimis ir net pačiupinėdami.

Tokį patikrintą metodą pasiryžome taikyti ir mes – jau kitais metais regionui ir Lietuvai žadame pristatyti įvairius energinius sprendimus naujai kuriamame Vaikų dienos centre kartu su atvira jaunimo erdve. Planuojame maksimaliai energetiškai efektyvų pastatą, jo statybai naudoti itin modernias ir pažangias technologijas. Suderintas visų priemonių kompleksas leis eksploatuoti pastatą labai mažomis sąnaudomis. Planuojame čia demonstruoti energijos taupymo galimybes ir  atsinaujinančiosios energijos rūšis, ekologiškus ir efektyvius sprendimus. Jaunimas – mūsų visuomenės ateitis, dėl to būtina skatinti jaunus žmones pažinti inovatyvius, atsinaujinančiios energijos šaltinius, kurie padeda tausoti gamtą, ir mokyti juos panaudoti per švietėjišką veiklą. 

 
Edukacinės programos „EKO/ENERGO SAFARIS“ lankytojus supažindinsime su XIX a., XX a. energetika aplankydami regione esančius objektus, o su XXI a. galimybėmis galima bus susipažinti naujame Vaikų ir jaunimo centre, kuris tikimės taps pirmuoju pilotiniu energetiškai efektyviu pastatu, maksimaliai priartintu prie „Passive house“ technologijų, tuo pačiu tapdamas mokymo, vizualinių inovacijų viešinimo kompleksu. Tikimės, kad regione turimi ištekliai ir kuriamas centras – viena patraukliausių priemonių, padėsiančių užsiauginti kartą, kuri suvoks atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo prasmingumą. 
 

 
TAUTIŠKA GIESMĖ LIETUVAI IŠ RIMŠĖS KRAŠTO... Open article
Open article

Dėkojame visiems taip gausiai susirinkusiems!!!
Jūs šaunūs, solidarūs, tautiški ir nepakartojami!!
Kasmet mūsų susirenka vis daugiau ir daugiau. Džiugina, kad šiemet ypatingai aktyvus buvo krašto jaunimas.
Nuoširdus ačiū Faustui už gražią muzikinę dovaną savo krašto bendruomenei !!


RENGINIO VAIZDO MEDŽIAGĄ GALITE RASTI ČIA:
SUGIEDOKIME TAUTIŠKĄ GIESMĘ KARTU. 
VISUS, VISUS KVIEČIAME SUSIRINKTI LIEPOS 6 D. 21 VAL. ANT KALNO EGLINIŲ KAIME, RIMŠĖS SEN., IGNALINOS RAJ.


Liepos 6 d. lygiai 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę”. Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja visą Žemės rutulį.

Idėja visiems kartu vienu metu giedoti savo šalies himną gimė prieš šešerius metus. „Tūkstantmečio odisėjai“ pakvietus, pirmą kartą po visą pasaulį pabirusius lietuvius kelioms istorinėms akimirkoms į gyvą balsų grandinę sujungė „Tautiška giesmė“. Taip garsiai ir išdidžiai pranešėme, kad Lietuvos vardui – 1000 metų.

Ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma Ilgių bendruomenės, jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi. Tai mus visus vienijantis įvykis ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius ir reikšmingus dalykus.

Himnas neskamba po vieną. Skamba garsiai, kai mūsų daug. Prisijunk prie mūsų! Pagarsinkime kartu Lietuvą!

Renkamės Egliniuose ant kalno 20.30 val. Su savimi turėti gerą nuotaiką, skardų balsą, tautinę vėliavą ar atributiką.

Ilgių bendruomenė


Rimšės daugiafunkciniame centre įvyko renginys "Ne aš plaku - verba plaka" ... Open article
Open article

2015 m. kovo 28 d. Rimšės daugiafunkciniame centre įvyko renginys „Ne aš plaku – verba plaka“.

 
Turiningas ir kitoks pavasario šeštadienis Rimšės krašto gyventojus nustebino ir nudžiugino. Renginio "Ne aš plaku - verba plaka"  metu organizuotos edukacinės programos, kuriuose aktyviai dalyvavo įvairaus amžiaus Rimšės krašto gyventojai.

Edukacinės programos „Vilnos kelias“ metu kartu su amatininke Marijona Lukoševičiene dalyviai sužinojo kokį ilgą ir sudėtingą kelią turi nueiti vilna, kol galima iš jos velti. Kalbėta apie vėlimo proceso rankomis naudą sveikatai.  Programos dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti ir pasimatuoti ponios Marijonos pagamintus vilnos gaminius. Edukacinės programos metu Rimšės krašto gyventojai mokėsi vėlimo pagrindų, sausu vėlimu kiekvienas vėlė gaminius, juos dekoravo pačių sugalvotais piešiniais. Su dideliu susidomėjimu ir džiaugsmu programos dalyviai dailino savo meno kūrinius.
           

Edukacinės programos „Verbų rišimas“ metu kartu su amatininke iš Vilniaus regiono Leokadija Šalkovska dalyviai turėjo puikią galimybę susipažinti su verbų rišimo technologija ir išmokti surišti verbas, tokias kaip dažnai matome parduodamas Kaziuko mugėje. Tiek jauni, tiek vyresni programos dalyviai su gera nuotaika rišo verbas, bendravo ir džiaugėsi, kad bus kaip niekad pasirengę Verbų sekmadieniui.

      

O margučių marginimo pamokėlėje „Pasidalinkime patirtimi“, renginio dalyviai mokėsi marginti kiaušinius vašku. Marginimo technologija ir patirtimi pasidalino bendruomenės narė Viktorija Abaravičienė, kuri tokiu būdu margučius margina nuo 12 metų, kai ją šio amato išmokė kaimynės močiutė.  Kiti dalyviai pasidalino savo patirtimi ir pristatė marginimo būdus.


      

„Puiki idėja organizuoti tokį renginį kaime ir suburti besidominčius, įdomi veikla, gera nuotaika ir galimybė pabendrauti ne tik prie įdomaus darbo, bet ir arbatos puodelio“ – savo mintimis dalinosi renginio dalyviai.
 
Renginys organizuotas įgyvendinant projektą LEADER-13-IGNALINA-06-014 „Būkime aktyvūs – šventes švęskime kūrybiškai“.
KVIEČIAME VISUS Į PAVASARINĮ RENGINĮ... Open article
Open article


Įgyvendinant projektą LEADER-13-IGNALINA-06-014 "Būkime aktyvūs - šventes švęskime kūrybiškai" , 2015 m. kovo 28 d. Rimšės daugiafunkciniame centre organizuojamas renginys "Ne aš plaku - verba plaka".

Kviečiame prisijungti ir edukacinių programų metu susirišti verbą Velykoms, nusivelti papuošimų Velykų stalui kartu su patyrusiomis amatininkėmis ir pasidalinti margučių marginimo menu su kitais.

Renginys vyks visą dieną:

10.00 val. – 12.00 val. – Edukacinė programa „Vilnos kelias“ su Marijona Lukoševičiene

12.00 val. – 12.40 val. – Arbatos pertraukėlė

12.40 val. – 14.40 val. – Edukacinė programa „Susirišk verbą pats“ su Vilniaus verbininke Leokadija Šalkovska.

Su savimi turėti: pieštuko storio pagaliuką; stiprų spalvotą siūlą; indą siūlui įdėti; žirkles. Bus ir surištų verbų pardavimui.

14.40 val. – 15.20 val. – Arbatos pertraukėlė

15.20 val. - 17.20 val. Margučių marginimo pamokėlės " Pasidalinkime patirtimi" . Atsineškite priemones su kuriomis jus marginate margučius ir pamokykite kitus.


RIMŠĖS MIESTELYJE ĮŽIEBTA EGLUTĖ... Open article
Open article

RIMŠĖS MIESTELYJE ĮŽIEBTA EGLUTĖ

Šv. Kalėdų laukimo laikas – šventas laikas. Šviečia papuoštos eglutės, mirga girliandos. Taip norisi būti geresniems, užjausti kenčiantį, padėti skurstančiam. Gal net ir lengviau paprašyti pagalbos – greičiau supras, nepasijuoks, padės.
Žmonės tampa vieni kitiems atlaidesni, jautresni, šiltesni. 
Gamtoje tvyranti ramybė (po rudens audrų ir vėtrų) nušviesta balta šviesa, kviečia atsisėsti ir ramiai apmąstyti per metus nuveiktus visus darbus, numatyti, ką dar reikia padaryti arba padaryti geriau.
Pabūkime vienas su kitu, būkime jautresni ir atlaidesni, mylėkime savo šeimos narius, pasakykime gerą žodį kaimynui, nusišypsokime praeiviui.


Įžiebta Kalėdų eglutė Rimšės miestelyje džiugins mažus ir didelius visu šventiniu laikotarpiu. Kviečiame visus vietos gyventojus ir svečius ją aplankyti.

Primename, kad originalus daugiafunkcinis eglutės karkasas buvo pagamintas įgyvendinant Ilgių ir Meikštų krašto bendruomenių projektą PKB 220 "Rimšės miestelio viešųjų erdvių pritaikymas bendruomenės poreikiams ir bendruomenės veiklos stiprinimas", finansuojamą Kaimo plėtros fondo, pagal Paramos bendruomenėms ir bendruomenių asociacijoms programą.

       

Linkime, kad ateinantys metai būtų geri.
Ilgių bendruomenė

RIMŠĖ ŠVENTĖ 500 METŲ SUKAKTĮ
... Open article
Open article
RIMŠĖ ŠVENTĖ 500 METŲ SUKAKTĮ

Rimšės vardas rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1514 metais. Taigi Rimšės gyventojai, kraštiečiai ir svečiai šiais metais paminėjo miestelio 500 metų sukaktį.

Turėti gimtinę – didelė tėvų dovana. O ypač gera yra gimti nedideliame miestelyje. Mes ir susirinkome šiandien čia pasidžiugti mūsų mylimu Rimšės kraštu ir jo žmonėmis, nes 1514 metais, prieš 500 metų, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Rimšės vardas“, – šiais žodžiais prasidėjo šventė „Rimšė tebėra – Rimšė tebūnie“, skirta miestelio 500 metų jubiliejui.

Tautodailininkas Vytautas Šemelis iškaldino užrašą ant akmens, atgabento iš Rimšės seniūnijos laukų. Atidengė šį akmenį buvusi tremtinė ponia Valerija Griščiukienė ir Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis.

Gerbiamas klebonas Algis Vaickūnas pašventino akmenį.
Po trumpos istorinės įžangos susirinkusiuosius sveikino rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Pūškų užkardos vadas Saulius Nekrašiavičius, Ilgių bendruomenės narė Jūratė Tamonienė,  Meikštų krašto bendruomenės pirmininkas Mindaugas Survilas, Rimšės miestelio gyventoja Vladislava Jarmuševičienė ir kiti. Tą dieną pro Rimšę važiavo ir ralio aplink Lietuvą dalyviai. Jie taip pat pasveikino gyventojus ir įteikė saldžią dovaną – dėžę saldainių. Seniūnė Tatjana Jarutienė pasveikino susirinkusius, padėkojo už bendradarbiavimą ir visokeriopą pagalbą.
Kotryna Diliavičiūtė perskaitė kraštietės Bronės Čiplytės-Nainienės eiles apie Rimšę ir paleido į orą balionų puokštę, palydėdama  ją žodžiais: „Rimšė tebėra – Rimšė tebūnie“.
Ceremoniją puošė saksofono, kuriuo grojo Faustas Gasperavičius, garsai.
Visi vaišinosi Pūškų užkardos virtuvės pagaminta koše, rašė palinkėjimus ateinančioms kartoms, apžiūrėjo nuotraukų, piešinių ir spaudinių parodą, vaikai džiaugėsi atrakcionais.
Tuo pačiu metu vyko senjorų krepšinio varžybos. Nugalėtojomis tapo Ignalinos 1-oji komanda, Ignalinos 2-oji komanda ir Rimšės komanda.
Padėkos raštais apdovanota Pūškų pasienio užkarda, Meikštų krašto ir Ilgių bendruomenės ir jų aktyviausi nariai: Viktorija Abaravičienė ir Jūratė Tamonienė; plėtojantys kaimo turizmą Regina Glebavičienė ir Ričardas Zagorskis, kuriantis ir išlaikantis darbo vietas Edikas Matovičius, seniūnaitė Bronė Abaravičienė, liaudies tradicijų puoselėtoja Veronika Čibirienė, krepšinio varžybų organizatorius Petras Klišauskas, Meikštų bibliotekininkė Jolanta Šalnienė.
Dalyvius linksmino Visagino miesto kultūros centro kapela „Linksmuolė“.
 Įsimintinas renginys organizuotas naudojant 2014 m. vietos bendruomenių savivaldos programos lėšas.

Laisvalaikio organizavimo specialistė Elžbieta Rubinienė.

          


RIMŠĖS SENIŪNIJOS VIETOS BENDRUOMENĖS BENDRADARBIAUJA TOLIAU... Open article
Open article
BENDRUOMENĖS BENDRADARBIAUJA TOLIAU

Ilgių ir Meikštų krašto bendruomenės tęsdamos bendradarbiavimą susitiko Meikštų dvare. Ilgių bendruomenės nariai susipažino su veikla vykdoma Reabilitacijos centre, įsikūrusiame Meikštų dvare. Mindaugas Survilas papasakojo svečams apie centro steigimo istoriją, jo pagrindinius tikslus, veiklos rezultatus. Svečiai apžiūrėjo centro patalpas, aplinkinę teritoriją. 

"Meikštų dvaras turi ypatingą aurą. Daug esame skaitę apie jo veiklą, tačiau susipažinę su juo iš vidaus, esame maloniai nustebinti. Džiaugiamės, kad yra tokių žmonių, kurie nori padėti kitiems išspręsti jų problemas. Matome, kad esantys čia  žmonės jaučiasi saugūs ir jiems čia gera", - kalbėjo Ilgių bendruomenės atstovai ir kartu į susitikimą atvykę svečiai iš Vokietijos.

Džiaugiamės, kad bendrų projektų įgyvendinimas gerinant gyvenimo kokybę kaime, paskatino vietos bendruomenes bendradarbiauti ir bendrauti ir pasibaigus projektų įgyvendinimui.

Ilgių bendruomenė

 
BENDRUOMENĖ TRADICIŠKAI SUSIRINKO KARTU SUGIEDOTI TAUTIŠKĄ GIESMĘ... Open article
Open article BENDRUOMENĖ TRADICIŠKAI SUSIRINKO KARTU SUGIEDOTI TAUTIŠKĄ GIESMĘ LIEPOS 6 D.

2014 m. liepos  6 d. Ilgių bendruomenė organizavo renginį  „Giedam tautinę giesmę už Lietuvą“, skirtą Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Vietos gyventojai nuo 2009 m. palaikė šalies aktyvių bendruomenių paskelbtą iniciatyvą – giedoti tautišką giesmę liepos 6 d. 21 val. ir šį susibūrimą tuo pačiu laiku iniciatyvinė grupė organizuoja kasmet.
Prie iniciatyvos kasmet prisijungia ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai bendrai tautinei, pilietinei akcijai. Renginio akcentu tapo susibūrimo vietos sutvarkymas ir papuošimas šiai šventei būdingais elementais, trispalvėmis, šventės dalyviai pasipuošė tautiniais rūbais, gaminiais su tautiniais akcentais. Dalyviai ilgokai bendravo prie laužo.

     
2014 M. BIRŽELIO 1 D. RIMŠĖS MIESTELYJE ĮVYKO RENGINYS "ILSĖKIS IR SPORTUOK LINKSMAI"Open article
Open article RENGINYS "ILSĖKIS IR SPORTUOK LINKSMAI"

2014 m. birželio 1 d. Rimšės miestelyje įvyko linksmas renginys "Ilsėkis ir sportuok linskmai", skirtas paminėti Tarptautinę vaikų ginimo dieną, pasveikinti visus tėvelius su Tėvo diena. Kartu Ilgių bendruomenė šventė vienerių metukų sukaktį ir drauge su Meikštų krašto bendruomene pristatė projekto LEADER-13-IGNALINA-05-024  "Rimšės miestelio viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės aktyviams poilsiui, vaikų ir jaunimo užimtumui".
Projektas iš dalies finansuojamas Kaimo plėtros fondo, įgyvendinant Ignalinos rajono vietos plėtros strategijos I prioriteto 1.2 priemonę "Kaimo infrastruktūros būklės gerinimas". Projekto vertė 49 360 Lt. Projekto metu įrengtas sporto aikštynas Rimšės miestelyje prie Daugiafunkcinio bendruomenės centro: pakeisti krepšinio stovai, įrengta tinklinio aikštelė, įrengtas stalo teniso stalas (lauke), pastatyti treniruokliai, sutvarkyta aplinka ir įrengti suoliukai ir šiukšliadėžės.
Į renginį "Ilsėkis ir sportuok linksmai" susirinko daug vietos ir aplinkinių kamų gyventojų. Krepšinio sporto varžybose rungėsi 6 komandos (Rimšės, Meikštų, Kaniūnkų, Visagino). Draugiškose varžybose nugalėjo Kaniūkų komanda! Nuoširdūs sveikinimai visiems dalyvavusiems!
Susirinkusius dainomis ir šokias linksmino Visagino neįgaliųjų draugijos kolektyvas "Pūšelė". Visi atėję skanavo kareiviškos košės ir vietos gyventojų išvirtos žuvienės. Dėkojame Ignalinos rinktinės Pūškų užkardos pareigūnams už pagalbą organizuojant reinginį.
Dėkojame visiems atejusiems, dalyvausiems, o taip pat renginio organizatoriams Ilgių bendruomenei ir vietos gyventojams!
                    
 
ILGIŲ BENDRUOMENĖ ĮGYVENDINO PROJEKTĄ Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-015 „KELIAUK IR PAŽINK RIMŠĖS... Open article
Open article

ILGIŲ BENDRUOMENĖ ĮGYVENDINO PROJEKTĄ Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-015 „KELIAUK IR PAŽINK RIMŠĖS APYLINKES“

Ilgių bendruomenė, susibūrusi skatinti Rimšės krašto vietos gyventojų aktyvumą ir formuoti bendruomeninio gyvenimo tradicijas ir papročius, aktyviai dalyvauti organizuojant bendruomenių narių švietėjišką bei sportinę veiklas, bendradarbiavimą tarp bendruomenių, socialinį, kultūrinį užimtumą ir laisvalaikį, 2013 m. vasaros pabaigoje pasirašė projekto „Keliauk ir pažink Rimšės apylinkes“ finansavimo sutartį. Projektas iš dalies finansuojamas Kaimo plėtros fondo lėšomis, įgyvendinant Ignalinos rajono kaimo plėtros strategijos II prioriteto 2.1. priemonę „Turizmo informacijos pateikimo gerinimas“.

Projekto tikslas - gerinti turizmo informacijos apie Rimšės kraštą teikimą ir skleisti ją plačiajai visuomenei.

Projekto uždaviniai:
-Surinkti informaciją apie istorinį, rekreacinį krašto potencialą, ją apibendrinti ir sukurti virtualų maršrutą „Keliauk po Rimšės apylinkės ir pažink unikalų Aukštaitijos kraštą“;
-Sukurti Ilgių bendruomenės interneto svetainę ir į ją sudėti apibendrintą informaciją apie Rimšės krašto ypatumus ir potencialą, informaciją tarpusavyje sujungiant virtualiu maršrutu;
-Pastatyti informacinius stendus Rimšės mstl., Antalgės ir Eglinių kaimuose ir įrengti informacines rodykles su gatvių pavadinimais/nukreipimais į objektus.
-Organizuoti plenerą ir pasirengti informacinius leidinius apie Rimšės kraštą.

Projektas tapo pirmu žingsniu, įvertinančiu teritorijos istorinį ir gamtinį potencialą pažintinio turizmo plėtrai. 

Projektu surinkta istorinė informacija apie Rimšės kraštą, įvertintas teritorijos gamtinis potencialas, apibendrinta surinkta informacija, sukurtas bendruomenės internetinis tinklapis ir į jį sudėta krašto grožį ir patrauklumą apibūdinanti informacija, sukurtas virtualus kelionės maršrutas „Keliauk po Rimšės apylinkės ir pažink unikalų Aukštaitijos kraštą“.

Įgyvendinant projektą  organizuotas vaikų ir jaunimo pleneras ir įamžinti Rimšės krašto teritorijos objektai tiek drobėje/piešiniuose, tiek nuotraukose. Plenero darbai eksponuojami bendruomenės centre.

Surinkta informacija apie Kraštą ir plenero darbai taip pat apibendrinti leidinyje apie Rimšės krašto ypatumus, gamtą ir žmones.

Projektą užbaigė nuotaikingas renginys "Ilsėkis ir sportuok linksmai".
 
UŽGAVĖNĖS  2014... Open article
Open article

Užgavėnės, Užgavėnės...

Žiema šiemet nevargino, lyg ir nebuvo ką varyti iš kiemo. Todėl grupelė entuziastų surengė persirengėlių vaikštynes po Rimšės miestelį. Tokiu būdu priminėme kaimo gyventojams senąsias Užgavėnių tradicijas.
Pajuokavimais, dainomis, šmaikščiu žodžiu palinkėjome visiems geriausios kloties.